Національний банк радить українцям обережно користуватися послугами фінансових компаній, які дають кредити під 0%". Про це заявила начальниця управління захисту прав споживачів НБУ Ольга Лобайчук, передає пресслужба НБУ.
НБУ закликав українців обережно користуватися кредитами «під 0%»
На що звертати увагу
У Нацбанку закликають уважно читати договори й перевіряти всі умови кредиту.
«Фішка кредитів „під 0%“ — ця ставка може діяти лише тиждень. А після цього включаються штрафи, пеня, комісії та додаткові відсотки. Ви здивуєтеся, у зверненнях громадян ми зустрічали максимальну ставку за кредитом — 1702% річних», — сказала Лобайчук.
За її словами, у роботі зі зверненнями громадян є складність, оскільки людина самостійно підписала договір з такими умовами.
Порівняти умови кредитів
«Захистити права в такому випадку складно. Єдиний, хто може допомогти, — це суд», — сказала вона.
«Мінфін» намагається допомогти читачам вибрати найкращий кредит під 0% від надійної фінкомпанії.
Для цього ми готуємо рейтинг таких кредитів, в яких враховується і термін, на який компанія видає безкоштовні позики, і сума кредиту, і багато інших чинників.
Рейтинг кращих кредитів під 0%* в МФО
Нагадаємо
- З січня 2020 року в Україні запрацював захист прав споживачів фінансових послуг, і НБУ почав активну роботу з банками, встановивши вимоги до реклами та інформації на сайті, які банки повинні будуть виконувати з вересня цього року.
- Аналогічні вимоги розробляються до фінансових компаній.
Коментарі - 18
Та и кредитный лимит с 55-60 днями бесплатного использования средств тоже не плохо, само собой если разумно пользоваться и понимать сколько можешь потратить чтоб без проблем закрыть такие лимиты.
А вот по поводу всех этих «швыдко грошей» это да, лохотрон еще тот, даже не представляю для себя жизненной ситуации чтоб пошел туда и взял деньги у них, лучше иметь кредитку с кредитным лимитом, это более адекватно.
По за класифікацією НБУ, позики до 30 днів та до 8 тис грн (на 100% за суму не впевнений) - не є споживчими кредитами. І тому що він був прийнятий до Закону про СПЛІТ, котрий регламентує перехід в підпорядкованості фін компаній, страхових, ломбардів і т.д. до НБУ від нацкомфінпослуг.
Достатньо обмежити максимальну дохідність та штрафи.
ЗУ Про споживче ркедитування так і робить по відношенню до банків.
Але кредити терміном до 30 днів, які видають фінки, - не є спожвчими кредитами по класифікації НБУ.
Закон про СПЛІТ має якраз врегулювати «хотелки» фінок, щоб наш фінансово безграмотний споживач не попадав в кабалу повівшись на ефімерні 0%.
Что за советы…
Не нбу а контора с банановой республики…
А по кредитам возникают у них какие-то сложности
По фінкам на поточний момент нема такого регулювання.
Кстати, при оформлении кредита, мне начали названивать из какой-то конторы, по типу «швидкогроші» с предложениями взять кредит у них. Откуда информация — вопрос.