Середина робочого тижня знову пройде досить нестандартно на валютному ринку. Є багато новин та чинників, які серйозно вплинуть на настрої учасників торгів та опосередковано на курс. Ось основні:
Курс долара та євро: чому в середу знову буде ненудно
1) Транш МВФ. Після численних переносів, «недомолвок» і додаткових умов — нарешті вчора вночі керівництво фонду прийняло рішення щодо виділення Україні $ 2,1 млрд у вигляді першого траншу за програмою stand-by на загальну суму $ 5 млрд. Це прискорить отримання країною і інших коштів міжнародних організацій та підтримає бюджет в період карантину. Але значна кількість додаткових умов для отримання наступних траншів (орієнтовно осінь та зима цього року, а залишок — у 2021 році) — обіцяє Україні «спекотне» політично насичене життя вже найближчим часом;
2) Розрахунки по аукціону Мінфіну з ОВДП. Сьогодні день розрахунків за куплені вчора інвесторами папери на загальну суму 17,8 млрд гривень (в тому числі на 353, 3 млн євро). Такі значні грошові потоки — істотно впливатимуть на ресурсний і опосередковано валютний ринок та зіграють на користь нацвалюти;
3) Господарська діяльність клієнтів і дії нерезидентів. Компанії вже вийшли після сплячки після трьох вихідних (6-8 червня Україна відзначала Трійцю) і сьогодні їх активність на ринку зросте.
Крім цього, вчора на торгах були помічені й нерезиденти, які продовжують поступово виходити з українських облігацій та купують валюту. Саме їх купівлі у поєднанні зі зростанням попиту на валюту з боку великих імпортерів — підіграли зростанню котирувань у вівторок 9 червня. І у нас є підстави стверджувати, що й сьогодні вони будуть активно виходити на міжбанк зі скупкою долара та євро. Це спрацює проти гривні і збільшить статистику торгів. За нашими прогнозами обсяги операцій на міжбанку сьогодні зростуть до $ 240-250 млн при укладанні до 600-640 та більше угод;
4) Майбутнє рішення ФРС США. Це вплине на всі ринки — від золота до всіх інших сировинних ринків, а також на фондовий і валютний. У тому числі — на пару євро / долар та опосередковано на курс гривні щодо евровалюти.Спекулянти продовжать грати у форматі «в дві сторони» та підлаштовуючись під дії великих гравців — намагатися знову розгойдати котирування як долара, так і євро. Тим більше, що майбутні рішення ФРС будуть провокувати продовження валютних ралі по євро/доллар. Нацбанк намагатиметься поповнювати резерви за рахунок інтервенцій при надлишку долара на торгах.
Крім цього, сьогодні чиновники НБУ розглянуть питання щодо зміни облікової ставки і на нашу думку — знизять її на 0,5-1,5% річних, аргументуючи це низькими темпами інфляції та необхідністю підтримки економіки в період боротьби з коронавірусом.
За прогнозами «Мінфіну» у середу коридор по долару на міжбанку буде у межах 26,50-26,75 гривень з періодичними істотними коливаннями котирувань в моменти виходу на торги великих гравців.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26, 40-26,62 і продаж 26,68-26,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,60-26,65 гривень та продаж 26,68-26,75.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 10
Кор.счета 39 млрд.грн, минус 6,4 млрд.грн за день. Хороший аукцион ОВГЗ, вот только я говорил что радости от него на межбанке не будет. Заходят местные, нерезы как и ранее на выход, погашения идут — они покупают аккуратно через Сити и ING. Деньги от МВФ нас уже направили, это также не влияет на ситуацию. Плюс в том что другие орг-ции также дадут денег под 3 млрд. и то часть сейчас, часть потом. А лично не уверен, что 2-ю часть транша от МВФ Украина получит в сентябре. Наша история хороша- ждем 1-1,5 года до след.транша, пока «наши» родят. Говорят там условия на которые власть сейчас не пойдет.
Как итог, Украина выходит с карантина, импортеры оживились, нерезы как и ранее на выход.
Остатки сегодня не дадут как вчера пойти немного вверх, легкий откат обратно. Батл доллар/евро продолжается, решение ФРС США даст свое направление.
Доллар 26,60-26,65. Могут ниже пойти на фоне гривневого голода.
Евро 30,20-30,30
Рубль 0,3855-0.3875
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/143287/
Про рішення можете почитати тут https://minfin.com.ua/ua/2020/06/11/46957078/.