56% українців зовсім не тримають гроші у банках, 25% — зберігають там частину заощаджень. Про це свідчать дані опитування дослідницької агенції Info Sapiens.
Опитування ФГВФО: чи довіряють українці свої заощадження банкам
Дослідження Info Sapiens на замовлення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) показало низький рівень довіри вкладників до банківської системи та знань населення про фінансові послуги.
Респонденти — понад 2 тис. чоловіків та жінок віком від 18 років із різних регіонів України, які певною мірою цікавляться фінансовими послугами.
Половина опитаних відмовилась нести заощадження в банк
Автори дослідження стверджують, що довіра до банків зростає. Частка тих людей, які тримають у фінустановах половину своїх заощаджень зросла з 5% до 8%.
Тим часом 25% опитаних зберігають в банках лише частину заощаджень, а 56% — відмовилися від послуг банкірів.
Чому українці не відкривають рахунок у банку
За даними опитування, 52% респондентів не мають рахунку в банку через низькі доходи. 30% українців ігнорують фінустанови через відсутність довіри.
10% опитаних заявили, що віддають перевагу іншим способам збереження коштів.
Як українці обирають банк
Понад половина опитаних, а саме 56%, відкриваючи рахунок в банку, звертає увагу на те, чи гарантує держава повернення вкладу. Водночас ключову роль при прийнятті 49% таких рішень відіграють відгуки родичів, друзів та знайомих.
53% українців відкривають рахунок в банку, якщо їх задовольняє відсоткова ставка за депозитом. І лише 1% респондентів звертають увагу на надійність та стабільність банку.
Коли Фонд гарантування відшкодовує вклад
Близько половини опитаних розуміють, у яких випадках держава виплачує вкладнику гарантовану суму.
«Для нас важливо підвищити обізнаність користувачів фінансових послуг і навчити їх користуватися інструментами захисту своїх коштів. Це не лише підвищить безпеку їхніх вкладів, а й надасть впевненості щодо зберігання своїх коштів у банках», — наголосив заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Андрій Оленчик.
Тим часом 59% респондентів заявили: якщо банк порушить права вкладника, зі скаргою підуть до суду. 25% українців у такому випадку будуть звертатися до Національного банку України, 22% — до Фонду гарантування.
Що відомо про онлайн-вклади
Дослідження демонструє, що більшість українців знають про гарантування вкладів у гривні, оскільки обізнаність зросла з 67% до 86%, та у валюті — обізнаність зросла з 51% до 59%.
За словами директора-розпорядника Фонду гарантування Світлани Рекрут, за останні місяці суттєво зросли обсяги онлайн-послуг. «І банки, і ФГФО вже давно впроваджують онлайн-сервіси. Зокрема, ми створили автоматизовану систему виплат, яка дозволяє вкладникам отримувати кошти у відділеннях будь-яких банків-агентів», — говорит она.
Тим часом про гарантування вкладів, відкритих через веб або мобільний банкінг, а також електронні гроші, знає тільки кожен третій респондент. 53% на запитання про онлайн-вклади не змогли знайти відповіді.
Коментарі - 2