Ціни на еталонні марки нафти зростають шосту сесію підряд на тлі скорочення запасів нафти в США і обсягів виробництва основними виробниками. Про це пише Ліга з посиланням на Reuters.
Світові ціни на нафту продовжують зростати
Торги на біржі
Липневі ф'ючерси на нафту марки Brent торгуються другий день з підвищенням на 33 центи, або на 0,9% — з $36,08 за барель. Ф'ючерси на WTI подорожчали на 20 центів, або на 0,6%, — до $33,69 за барель.
На 8:10 за Києвом Brent торгується по $36,66 за барель, WTI — на $34,34.
За даними Управління енергетичної інформації (EIA), запаси сирої нафти в США минулого тижня впали на 5 млн барелів, незважаючи на очікуване зростання на 1,2 млн барелів.
Читайте також: Нафта дорожчає на тлі очікувань відновлення попиту
Зростання цін обумовлене також даними про постачання, які показують, що учасники ОПЕК+ виконують зобов'язання зі скорочення видобутку на 9,7 млн барелів на добу.
Експерти зазначають, що фактично, ринки сирої нафти сигналізують про швидкий перехід від надлишку пропозиції у розпал блокувань через коронавірус у квітні до очікуваного дефіциту в другій половині року.
Однак зберігаються ризики глобальних економічних наслідків через пандемію COVID-19, особливо в США, найбільшому в світі споживачі нафти.
Читайте також: Що відбувається з цінами на нафту і як це позначиться на Україні
Нагадаємо
Після запровадження обмежень в рамках боротьби з поширенням коронавірусу світовий попит на нафту впав.
12 квітня члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і низка інших нафтовидобувних держав, включаючи Росію, домовилися про зниження видобутку нафти в травні-червні на 9,7 мільйона барелів на добу (б/д), або на 23% від рівня жовтня 2018 року. Для Росії і Саудівської Аравії рівні відліку визначені окремо — 11 млн б/д.
У травні-червні зниження складе 9,7 млн б/д (на 23%), з липня до кінця 2020 року — 7,7 млн б/д (на 18%), далі, до травня 2022 року — 5,7 млн б/дс (на 14%).
20 квітня вартість квітневого ф'ючерсу WTI впала до нуля, а потім і зовсім вперше в історії досягла негативних значень. Котирування завершили торгову сесію на позначці мінус $37,63 за барель. Пізніше почали поступово підвищуватися.
Коментарі - 3
Да, у шейхов «фаберже» оказались покруче чем у плешивого карлика:)