П'ятниця пройде досить нестандартно, як для останнього робочого дня перед трьома вихідними.
Долар по 26,80: що далі
З одного боку — великої активності від покупців ми не очікуємо. Попереду — три вихідних і «зависати» з розрахунками у валюті або товарами — особливого сенсу у імпортерів немає. Простіше розмістити свою гривню на короткий депозит в банку і на цьому трохи заробити, а купити валюту і проплатися вже вівторком (в понеділок банки не будуть працювати).
Крім цього, на міжбанку ходять активні чутки про подальші розпродажі валюти НАК «Нафтогазом» і частина клієнтів вирішить з купівлею почекати, вичікуючи «дна» по курсу.
А ось продавці-експортери будуть досить активні, тому що їм треба фінансувати господарську діяльність, а гривні у компаній (особливо аграріїв з їх завершенням посівної і поточними значними витратами) — практично немає. Тому їм доведеться активно розпродавати валютну виручку. Це грає на користь зміцнення гривні.
З іншого боку — новини про зміну в програмі співпраці з МВФ (і їх несподіванка навіть для багатьох експертів) так чи інакше, але все ж таки відіб'ються на настроях ринку. Наш бізнес завжди шукає негатив в подібних речах, і на жаль — рідко помиляється. Тому багато хто вирішіть підстрахуватися і не грати в валютну рулетку, купивши валюту зараз за принципом — «мало ли что».
Крім цього, завершується період репатріації дивідендів «дочками» іноземних компаній, що теж може додати попиту на валюту. Ну і сьогодні тендер НБУ з довгострокового рефінансування на термін до 5 років, що може додати суттєві обсяги гривні на банківський ринок і це стане частково відбиватися й на валютному міжбанку.
В цілому, поки учасники ринку налаштовані позитивно в частині перспектив гривні на найближчі дні. А вчорашні активні викупи валюти Нацбанком — підняли настрій і у чиновників.
МВФ, борги, ОВДП та рефінанс: що може підірвати курс (відео)
Не особливо буде задирати котирування і готівковий ринок — попереду три святкових дні і населення несе досить активно валюту в обмінники для фінансування своїх поточних витрат. Тим більше, що багато хто втратив роботу і здача валюти для них зараз основне джерело гривневих надходжень на весь період карантину. Тому для людей це більше вимушений захід. Приплив валюти на готівковому ринку збиває котирування прийому в обмінниках в ці дні.
Спекулянти сьогодні попрацюють в форматі «в дві сторони», а НБУ намагатиметься продовжити скупку долара на міжбанку в разі виходу на торги НАК «Нафтогазу». Якщо ж покупців все ж такі буде більше, чим продавців (що малоймовірно) — Нацбанк стане просто спостерігати за ринком, не витрачаючи резерви.
За прогнозами «Мінфіну» коридор по долару 8 травня на міжбанку буде перебувати у межах 26,70-27,00 гривень, а обсяги операцій складуть до $ 160-200 млн при здійсненні до 510 угод.
Обсяги угод можуть різко збільшиться, якщо НАК «Нафтогаз» вирішить активно продавати валюту, щоб розрахуватися найближчим часом з державою по податкам. Тоді її основним покупцем виступить НБУ.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,60-26,85 і продаж 26,95-27,10 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,85-26,95 гривень та продаж 26,98-27,00.
Стежте за цікавим і та ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 37
1) Денег нет
2) Денег совсем нет
3) Пора менять доллары
Среднегодовой курс на 2021 составит 30,5
Среднегодовой курс на 2022 составит 31,5
Временный дисбаланс курса 26,8 и невыполнение бюджета 13 миллиардов выплаты на конец мая 65 миллиардов гривень по долгам дыра дырой и копеечный транш 1,7 миллиарда от МВФ на конец лета думаю курс будет держаться около 27 до сентября, потом станок и 29,5 как в прогнозе каб мина
А пока народу необходимо сливать зеленый что бы выжить, да и кому его покупать на карантине, зато НБУ воспользуется и увеличит скуп в 5 раз подготовка к выплатам на текущий го 17,2 миллиарда долгов на конец 2020
Х его З, что всбредет в голову этим нацистам.
как вот эта новость, может привлечь новые инвестиции?!
«МВФ отказался от долгосрочной программы с Украиной
МВФ и Украина заключат краткосрочную программу stand-by на 18 месяцев вместо 3-летней программы EFF (Extended Fund Facility). Об этом сообщил представитель МВФ Джерри Райс. По его словам, причиной такого решения стала беспрецедентная неопределенность относительно экономических и финансовых перспектив.»
Еще раз, а лучше много много раз перечитайте последнее предложение в этом сообщении!
Для тех, кто на бронепоезде, я переведу «мы вам дадим немного бабок, но не на долго, и только чтобы вы не сдохли там от голода»
Какой нормальный, в здравом уме инвестор, понесёт бабки в такую страну?!
Я хз под какой наркотой надо быть, чтобы эту новость интерпретировать позитивно.
Насчет немного бабок - сумма договора ведь не меняется (оф. источник - Минфин). То есть раньше речь была о 5 лярдов на три года, а сейчас на полтора. Угадайте, что лучше))
А если посмотреть по-другому, то за бОльший срок могут возникнуть дополнительные требования со стороны МВФ.
чё-то кудато он пролюбился последнее время со своими скидочными ценниками из магазинов.
Я тоже не сижу на месте, заехал в обменник и опять взял, жаль снова нет новых купюр, но в апреле брал только ими.
В общем мнения не меняю, оставил чутка гривны на случай если курс еще просядет.
если просядет на 30-50-70 коп, мне не страшно, а вот когда отскочит на 2-3-4 грн вверх, тогда будет обидно. а он отскочет. вопрос времени.
А дальше пока топтание с учетом карантина, но с 11-го открывают магазины, в Вайбер приходят сообщение Мы Вас ждем...
Т.е. торговля шмотками, которая была остановлена немного сдвинется, так как в то время Магазины резко закрылись по решению властей. Есть шанс продать остатки, хотя многое не актуально за 2 мес, так как сейчас не начало Весна, а конец.
Через 1-2 недели, эти магазины начнут делать закупки на след.партии, исходя потребности и как люди будут покупать. Так как далеко не все могли магазины перейти Онлайн-продажи.
Потому спрос будет расти на валюту, но не ранее 1-2 недель. Как раз и НафтоГаз подсольет запасы для выплаты дохода за 2019 г в Бюджет.
https://www.youtube.com/watch?v=XT1ld3r61m8&feature=youtu.be
Подпишитесь на youtube-канал Finance.ua и комментируйте видео ;)