На рахунках НАК «Нафтогаз України» зараз сумарно знаходиться 7 млрд грн, $1,74 млрд і 340 млн євро. Про це під час виступу на засіданні уряду повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв, передає ЕП.
Коболєв розповів, скільки сумарно коштів на рахунках Нафтогазу
Скільки отримали від Газпрому
Коболєв розповів, яким чином був сформований чистий консолідований дохід Нафтогазу з урахуванням отримання компенсації від Газпрому $2,9 млрд у грудні 2019 року.
Якщо перевести цю компенсацію за курсом, який діяв на момент отримання коштів, у гривню, то отримаємо суму 67,96 млрд грн. За його словами, Нафтогаз заплатив податок із цієї операції на суму 12,3 млрд грн.
Читайте також: Зарплата глави Нафтогазу Коболєва зменшена більш ніж удвічі
Таким чином, чистий прибуток Нафтогазу від отримання компенсації від Газпрому становить 55,7 млрд грн.
Сумарний дохід
Крім цього, за словами Коболєва, Нафтогаз отримав прибуток від іншої операційної діяльності в сумі 14,2 млрд грн і заплатив за нього податок на прибуток у сумі 6,7 млрд грн.
Сумарний чистий консолідований дохід компанії становить 63 млрд 300 млн грн.
Читайте також: Кабмін ініціював ревізію в Нафтогазі. Буде шукати додаткові 30 мільярдів прибутку
Скільки перерахують до бюджету
«На поточний момент ми проанонсували 8,5 млрд грн дивідендів за 2019 рік (були сплачені ще в 2019 році). Ми викупили українських держоблігацій на $800 млн, і ці облігації знаходяться на рахунках Нафтогазу», — наголосив Коболєв.
Він додав, що також на рахунках Групи зараз сумарно знаходиться 7 млрд грн, $1,74 млрд і 340 млн євро. Сумарно ці засоби за нинішнім курсом складають 64 млрд 100 млн грн.
Читайте також: Коболєв пропонує приватизувати Нафтогаз, щоб закрити питання високих премій
«Таким чином, у будь-який момент, коли буде прийнято рішення акціонером (Кабміном — ред.) щодо сплати дивідендів, ці кошти можуть бути передані до держбюджету на фінансування цілей, про які згадував прем'єр-міністр», — додав Коболєв.
Нагадаємо
- На початку року НБУ запропонував компенсувати недоотримані бюджетом податки надплановими виплатами від Нафтогазу.
- 22 квітня Міністерство фінансів запропонувало встановити базовий норматив відрахування частини прибутку до держбюджету, що спрямовується для виплати дивідендів за 2019 рік, для Приватбанку і Нафтогазу — 75% і 95% відповідно.
- 6 травня Кабмін прийняв рішення, що за результатами фінансово-господарської діяльності, починаючи з 1 січня 2020 року, державні підприємства будуть відраховувати до бюджету 80% чистого прибутку, замість 90%.
Коментарі - 3
Сливали на межбанке несколькими
небольшими траншами.