Розмір державного та гарантованого державою боргу України за березень 2020 року зменшився на $3 мільярди — до $80,38 мільярда у доларовому еквіваленті.
Такі дані містяться у статистиці на сайті Міністерства фінансів.
Держборг за березень скоротився на $3 мільярди
На скільки зменшився борг
Наразі сукупні боргові зобов'язання держави складають $70,87 мільярда — на $2,75 мільярда менше, ніж у лютому. Ще $9,51 мільярда держава гарантує за кредитами третім особам.
Більшу частину держборгу становлять зовнішні запозичення — $40,34 мільярда. Зобов’язання за внутрішнім боргом складають $30,53 мільярда.
Читайте також: ОВДП і валютний кеш: все, що потрібно інвестору, аби пересидіти кризу
У гривневому еквіваленті державний борг України у березні 2020 року зріс на 207,72 мільярда гривень до 2,225 трильйона гривень (переважно через девальвацію гривні).
Скільки планують позичити цьогоріч
Згідно з бюджетом 2020 року, Україна планує більш $9 млрд зовнішніх запозичень при обслуговуванні існуючого зовнішнього боргу близько $6,2 млрд.
«Існує угода з МВФ про те, що в цьому році кошти за новою програмою підуть до бюджету, а не в резерви центрального банку, як це було раніше», — сказав Марченко.
Читайте також: Мінфін очікує цьогоріч два транші від МВФ на $3,5 мільярда
Для здійснення виплат за зовнішніми боргами держбюджет отримає $3,5 млрд від МВФ, $1 млрд від Світового банку і 1,7 млрд євро від Європейської комісії.
Останній включає 500 млн євро в рамках наявної програми і 1,2 млрд з нового пакету. Сукупні надходження і складають необхідні $6,2 млрд.
Читайте також: Нерезиденти вивели з українських ОВДП майже 8 мільярдів
Перший великий платіж Україну очікує уже в кінці травня. Слід погасити єврооблігації в розмірі $1 млрд, випущені під гарантії уряду США.
Раніше повідомлялося
- Уряд України не планує виходити на ринки боргового капіталу в цьому році, а всі запозичення плануються покрити за рахунок джерел міжнародних організацій з низькою процентною ставкою.
Читайте також: Нацбанк не планує купувати ОВДП в свій портфель (відео)
- Нагадаємо, за даними Міністерства фінансів, станом на початок лютого 2020 року розмір державного боргу складає $83,39 мільярда.
- У 2019 році державний борг України зріс загалом на $6 мільярдів (у доларовому еквіваленті) і станом на 1 січня 2020 року складав $84,4 мільярда.
Коментарі - 11
Вывод: зраду мы найдем всегда)
писал не раз, что это или деньги нбу или казначейства вышли на межбанк, оказался прав)))
Для реальной картины надо писать таблицу по васем валютам заимствования....
Насколько я в курсе, их сейчас три - доллар, евро и гривна.
В других валютах не занимали вроде.
И соответственно писать - «бакса больше должны, евро меньше. гривны вообще дофига»....
А те, кому интересно - и сами сведут по курсу суммарку в нужной валюте