Великі банки обіцяють вкладникам максимальну дохідність у гривні — 16% річних, в доларі - 3,5%, в євро — 3%. Про це свідчать дані в депозитному огляді, який щотижня готує «Мінфін».
Депозитні ставки завмерли: скільки платять великі банки вкладникам
За останні два тижні тільки два банки ризикнули підвищити ставки за депозитами в національній валюті — на 1% річних. Інші зробили паузу, чекаючи рішення регулятора про розмір облікової ставки.
Які банки готові платити більше
Подорожчали гривневі депозити на всі терміни тільки в банку Львів — на 1% річних. Зараз внесок на півроку можна розмістити у фінустанові під 13% річних. А депозити на 9 і 12 місяців принесуть річний дохід 13%.
Креді Агріколь Банк також підняв ставку на 1%, але тільки за гривневим депозитом на півроку: вкладники зароблять на ньому 12% річних.
«Одні банки бажають залучити короткострокові ресурси, тоді як інші, в тому числі і Креді Агріколь Банк, навпаки − ресурси на строк від шести місяців. Але в цілому рівень депозитних ставок досить стабільний», — зазначив в. о. директора департаменту маркетингу Креді Агріколь Банку Дмитро Коваленко.
За його словами, крім облікової ставки НБУ, на дохідність депозитів впливає потреба в ліквідності. Наприклад, для банків, які досить різко скорочують обсяги кредитування, не доцільно підвищувати депозитні ставки, залучаючи «дорогу гривню» і не маючи можливості на ній заробляти.
Читайте також: Строкові гривневі депозити населення скоротилися на 0,1%. Валютні — на 0,5% (звіт)
Три кращих пропозиції
На вершині топ-10 кращих пропозицій за гривневими депозитами на рік розташувався Форвард банк. Він готовий платити вкладникам 16% річних.
Друге місце утримує Восток Банк зі ставкою 14% річних за депозитами у гривні на 12 місяців.
Третю позицію займає Мегабанк. Депозит у фінустанові на аналогічних умовах принесе 13,6% річних. Інші банки десятки обіцяють клієнтам 13,5% річних.
Коментарі