Частка прострочених понад 7 днів гривневих роздрібних кредитів зросла на 4.3 в.п. з початку березня. Про це йдеться у звіті НБУ.
Частка прострочених гривневих роздрібних кредитів зросла — НБУ
Як зросла заборгованість
-
Частка дефолтних кредитів (прострочених понад 90 днів) зросла незначно – на 1 в.п.
-
Зростання прострочених кредитів суттєво прискорилось у квітні.
Хто лідирує
Серед лідерів – приватні та іноземні банки.
Читайте також: МФО звикають до кризи. Кредити під 0% готові надавати вже 11 компаній (рейтинг)
Читайте також: Нацбанк публікуватиме щотижневі огляди стану банків
Раніше повідомлялося
Депутати вирішили піти назустріч позичальникам. Уберезні-квітні фінансові установи не матимуть права застосовувати до них штрафні санкції за несвоєчасне обслуговування кредиту.
Документ передбачає наступне: у разі невиконання зобов'язань за кредитним договором у період з 1 березня по 30 квітня цього року позичальник звільняється від відповідальності перед кредитором. Це правило поширюється на всі обов'язкові платежі, які позичальник не провів у зазначений період.
У свою чергу, кредитор не зможе нараховувати і стягувати штрафні санкції за неакуратне обслуговування споживчого кредиту в березні-квітні цього року.
Також закон забороняє кредитору застосовувати інші види покарань. Зокрема, збільшувати процентну ставку за користування кредитом, якщо позичальник не обслуговував кредит у зазначений період. Виняток становлять випадки, коли в кредитному договорі відпочатку була прописана плаваюча ставка.
Коментарі - 1