Мінфін - Курси валют України

Встановити
ВХІД
Повернутися
13 квітня 2020, 16:10

Суд переніс розгляд справи Суркісів і Приватбанку на 27 квітня

Велика палата Верховного суду продовжить розгляд касаційної скарги НБУ, Кабінету міністрів та Приватбанку на рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів щодо Приватбанку 27 квітня. Про це повідомила пресслужба НБУ у фейсбуці.

Фото: liga.net
Фото: liga.net

Нагадаємо, раніше чергове засідання Великої палати Верховного суду планувалося на 16 квітня, але його перенесли.

«Потенційні наслідки розгляду цього процесу масштабніші, ніж здається на перший погляд. Від цього буде залежати хід трирічної судової війни між Ігорем Коломойським і державою за законність націоналізації Приватбанку. Адже судові процеси за позовами ексвласників про незаконність націоналізації призупинено до розгляду „справи сім'ї Суркісів“, – наголошується в повідомленні.

Чим завершилося попереднє засідання

На попередньому засіданні 17 березня, яке тривало понад 9,5 годин, Верховний суд завершив вивчення матеріалів справи і оголосив про перерву на невизначений термін для підготовки рішення.

Читайте також: Приватбанк зобов'язали виплатити понад $200 мільйонів офшорам Суркісів

Що вимагають Суркіси

  • Скасувати рішення НБУ про визнання членів сім'ї Суркісів пов'язаними з Приватбанком особами.

  • Визнати недійсними договори обміну коштів на акції Приватбанку (bail-in).

Чому важливий цей суд

У ході націоналізації Приватбанку його зобов'язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) — емітентом єврооблігацій — підлягали процедурі bail-in і були примусово обмінені на акції додаткової емісії банку, які згодом були продані Мінфіну менш ніж за 1 грн.

У капітал були конвертовані три випуски єврооблігацій: на $175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $40 млн  було погашено в серпні 2016 року, а також на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Читайте також: Сім'я Суркісів «втратила» через націоналізацію Привату $250 млн та 500 тисяч евро — ЗМІ

Договори обміну зобов'язань (bail-in) на акції додаткової емісії Приватбанку і наступні договори продажу акцій державі є технічною процедурою націоналізації банку.

Також рішення на користь Суркісів буде означати, що всі, хто був визнаний пов'язаною особою з банком, можуть оскаржити це, тоді держава ризикує втратити близько 29 млрд грн (сума bail-in).

Bail-in — процедура, здійснювана на проміжному етапі між відкликанням ліцензії банку і звичайної санацією. Вона дозволяє використовувати при фінансовому оздоровленні банку не кошти держави, а кошти кредиторів. У підсумку, кредитори перетворюються в акціонерів, а їхні грошові вимоги — на акції.

Читайте також: Приватбанк оскаржить рішення суду про неправомірність процедури bail-in

Передісторія

  • 19 квітня суд скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року, яким визначено перелік пов'язаних з банком фізичних та юридичних осіб. На обидва ці рішення Кабмін, НБУ і Приватбанк вже подали апеляції.

  • Окружний адмінсуд Києва 17 травня зобов'язав Приватбанк повернути особисто сім'ї Суркісів 1,048 млрд грн, $266,2 тис. і 8 тис. євро.

Читайте також: Нацбанк обурений рішенням суду на користь братів Суркісів

  • 27 грудня 2016 року Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом сім'ї Суркісів. З матеріалів суду випливало, що Ігор Суркіс мав у Приватбанку рахунок на 151 млн грн, Поліна Ковалик — 514,1 млн грн, Григорій Суркіс — 163,1 млн грн, Марина Суркіс — 174,5 млн грн, Рахміль Суркіс — 44,8 млн грн.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися