Мінфін - Курси валют України

Встановити
9 квітня 2020, 18:46

Кабмін і НБУ представили президенту дві антикризові програми для малого бізнесу

Уряд і Нацбанк розробили перші дві програми швидкої кредитної підтримки малого бізнесу, які представили сьогодні президенту. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Уряд і Нацбанк розробили перші дві програми швидкої кредитної підтримки малого бізнесу, які представили сьогодні президенту.
Фото: biz.liga.net

На що спрямовані програми

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що швидкою допомогою стане переформатування програми «5-7-9» для її ефективності в карантинних умовах. За його словами, вона буде значно спрощена і спрямована на рефінансування існуючих кредитів.

Читайте також: Уряд найближчим часом змінить програму кредитів «5-7-9%». Частка тіла кредиту зросте

Друга програма створюється з нуля, зараз вона на стадії фіналізації.

«За допомогою цих програм ми збережемо робочі місця, а також певну частину сплати податків», — наголосив Зеленський.

Коли запрацюють програми

Прем'єр повідомив, що впровадження програм розпочнеться одразу після їх фіналізації. В уряді розраховують, що першу допомогу можна буде почати надавати найближчим часом.

Читайте також: Доступні кредити 5-7-9%. З 1 березня банки будуть видавати позику без застави

Також в уряді повідомили, що додатково ведуть роботу над програмами для нових підприємців і середнього бізнесу.

Передісторія

6 квітня президент Зеленський провів зустріч з представниками уряду, НБУ і банківського сектору. Він закликав банківський сектор створити нові та переосмислити чинні програми підтримки бізнесу.

«Малий і середній бізнес сьогодні страждає найбільше, адже не може працювати і не має великої фінансової „подушки“. А саме бізнес — це робочі місця і податки», — підкреслив глава держави.

Читайте також: НБУ пояснив, як оформити в банку відстрочку по кредиту (відео)

Президент також зазначив, що нові інструменти повинні показати підприємцям, що «білими» бути вигідно.

Як влада допомагає бізнесу

  • Президент України підписав два закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу.
  • НБУ попросив банки ввести кредитні канікули для бізнесу. Після завершення карантину банки разом з бізнесом будуть вирішувати, як реструктуризувати борги, що накопичилися.
  • До 30 червня поточного року продовження мораторію на проведення планових податкових перевірок;

Читайте також: Бізнес просить президента надати безвідсоткові кредити для зарплатних фондів

  • Усіх, хто подає фінзвітність, звільнили від відповідальності за порушення строків подання на період карантину +90 днів;
  • До 31 травня продовжили звільнення від штрафів і пені та мораторій на перевірки по ЄСВ, а також строки подання скарг за податками і ЄСВ;
  • Доручення Кабміну і НБУ терміново підготувати пільгову кредитну програму для підприємств на підтримку зарплатних фондів;
  • Врегульовано питання оплати оренди, якщо орендар не може використовувати нерухомість.

Коментарі - 5

+
+15
zevs1
zevs1
9 квітня 2020, 19:02
#
Трамп деньги людям раздает чтобы поддержать спрос, а Зе придумывает очередное ноу-хау, неужели непонятно при отсутствии спроса кредит не получится вернуть деньгами.
+
0
xo4y xo4y
xo4y xo4y
10 квітня 2020, 8:07
#
Если у нас начнут раздавать деньги то гривна будет обесцениваться, и будет увеличиваться инфляция, так как гривну надо будет печатать. В штататах всемогущий доллар, на котором завязан почти вся торговля мира. Он даже золотом не поддержан а спросом, они его и могут печатать, сейчас спрос на доллар в мире велик. А то время как весь мир держит и скупает доллар в пандемию коронавируса американцы скупают золото.
+
0
Apollo17
Apollo17
10 квітня 2020, 10:15
#
Вместо того чтобы через учетную ставку сбить стоимость ресурсов и соответственно кредитные ставки до 3-5%, привязать ставки к нормативам и критериям рисковой деятельности - берут и высаживат в трубу бюджетные деньги в виде компенсаций. 
Турбо режим увеличения дыры в бюджете.
+
0
xo4y xo4y
xo4y xo4y
10 квітня 2020, 11:02
#
Сейчас я бы не понижал учётную ставку так как инфляция может ускориться, как минимум бы оставил такой или повысил даже на 1 или 2%. Надо сейчас малому и среднему бизнесу сделать каникулы, а монополистам рассрочку до конца года макиимум. Монопилисты и сейчас не много теряют, а малый и средний бизнес в основном встал.
+
0
vicmarin37
vicmarin37
11 квітня 2020, 7:06
#
С мая начнется кризис неплатежей из-за отсутствия доходов. Плюс нынешняя почти безнадежная просрочка по банковской системе 25% .  Начнется банкротство банков и предприятий . В такой ситуации при сокращении экономики никакие манипуляции с учетной ставкой не помогут. Нужно создание новых актуальных производств и рабочих мест.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися