У першому кварталі 2020 року Мінфін позичив на внутрішньому та зовнішньому фінансових ринках 98,2 мільярда гривень. Такі дані наводять у звіті Мінфіну за перші три місяці 2020 року.
Від початку року Мінфін позичив у бюджет майже 100 мільярдів
Скільки позичили на зовнішніх ринках
На зовнішніх ринках Мінфін запозичив близько 34,2 мільярда гривень (у гривневому еквіваленті). Такі запозичення — валютні, тому несуть валютні ризики. Якщо курс долара буде зростати, то зростатимуть і видатки держави на обслуговування боргу.
Читайте також: Україна не буде проводити реструктуризації боргу попри кризу — Мінфін
План із запозичень на зовнішніх ринках у першому кварталі 2020 року було виконано на дві третини. Тобто держава могла запозичити ще 17,1 мільярда гривень.
Читайте також: Мінфін розповів, під які ставки позичатиме гроші в 2020 році
Скільки позичили на внутрішніх ринках
На внутрішньому ринку Мінфін запозичив 63,9 мільярда гривень, виконавши план на 100%. 27 мільярдів гривень Мінфін позичив у гривні, а решту суми — у валюті.
«Загальний план запозичень за звітний період виконано на 85,1%», — зазначають у Мінфіні.
Оформити заявку на купівлю ОВДП з вигідною ставкою
Для чого уряд позичає гроші
Мінфін запозичує гроші на ринках для покриття дефіциту державного бюджету, який виникає через те, що доходів не вистачає, аби профінансувати всі видатки.
Читайте також: Річний звіт Мінфіну. Дефіцит держбюджету в 2019 році зріс до 81 мільярда
Раніше повідомлялося
- Держбюджет України за січень-лютий 2020 року виконаний з дефіцитом в розмірі 21,570 млрд грн, що в 1,6 раза вище дефіциту за аналогічний період попереднього року обсягом 13,708 млрд грн.
- Поточний держбюджет на 2020 рік передбачає доходи в розмірі 1,096 трлн грн, витрати — 1,182 трлн грн. Граничний рівень дефіциту у 94,3 млрд грн, граничний обсяг держборгу в 2,363 трлн грн. Утім, наразі уряд розробляє зміни до бюджету у зв'язку з ситуацією з коронавірусом.
- За останніми даними Мінфіну, державний борг України складає $83,38 мільярда або 2,048 трильйона гривень (станом на початок березня 2020 року).
Читайте також: Дефіцит держбюджету зросте до 8%, але в цьому немає загрози — Сологуб
Коментарі - 5
рекомендовал бы на законодательном уровне принять правило, чтоб хотябы каждые 10 % от одолженных сумм направлялись на строительство новых производственных мощностей (хоть атомные электростанции стройте, их в сша только 400 шт или даже спиртзаводы стройте для поставок на экспорт) тем самым хотя бы на обслуживание долгов хватит доходов таких производств, и долг как снежный ком расти не будет отдавать то все равно прийдется
Мінфін не позичає гроші бюджету)