Мінфін - Курси валют України

Встановити
11 березня 2020, 11:14

Долар знову пішов вгору: чого очікувати по курсу

Середа продовжила традиції березня і пройде знову дуже напружено. «Ідеальний шторм», про який ми писали ще у вчорашньому ранковому прогнозі — в самому розпалі. По факту — як світові, так і українські ринки виявилися заручниками одночасної дії значного числа чинників, що впливають на валютний, фондовий та сировинний ринки.

Середа продовжила традиції березня і пройде знову дуже напружено.

Україна ще не настільки інтегрована в усі світові ринки як самостійний гравець і в цій ситуації навіть поки виграла від того, що знаходиться на периферії світових фінансів. Как йдеться, було б щастя, та нещастя допомогло.

«Канікули» в китайській економіці та фактично обрив значного обсягу туристичних, торгових, фінансових та логістичних ланцюжків через коронавирус — завдають істотної шкоди світовій економіці.

Перші наслідки — обвал цін на нафту і усі види сировини, а також зниження обсягів торгівлі — призводить до стагнації на ринках розвинених країн і відтоку капіталів з країн, що розвиваються в більш «тихі і надійні гавані» — у золото та частково в євро, який після рішень ФРС США став для інвесторів більш цікавим, чим долар.

Зміцнення євро — явище короткочасне (ЄС сам перебуває на порозі стагнації), але дає можливості активно заробляти спекулянтам світового рівня на паніці інвесторів.

 Дивіться валютні прогнози від Олексія Козирєва на youtube

Україна поки лише частково відчула цю світову кризу і зараз чиновники все списують тільки на коронавірус, вважаючи за краще не особливо акцентувати увагу і на своїх помилках, як в частині курсоутворення, так і в тому, що під час сприятливого для української економіки періоду — так і не змогли навіть частково змінити структуру нашої сировинної моделі господарювання. Зараз починаємо пожинати плоди такої роботи і схоже коронавірус ідеальне прикриття для Кабміну, Мінфіну і НБУ для виправдання своїх помилок.

За фактом, курс гривні зараз підривають два основні чинники — вивід частиною нерезидентів своїх капіталів з ОВДП і скорочення припливу валюти через падіння виробництва та скорочення експорта.

На сьогодні «Мінфін» прогнозує:

1) продовження тиску на гривню з боку іноземців, які виходять з ОВДП;

2) збільшення попиту на валюту з боку імпортерів, які на побоюваннях нового зростання курсу — намагаються оперативно закрити свої поточні валютні зобов'язання;

3) продовження спекулятивних атак на гривню з активним розгойдуванням як долара, так і євро;

4) необхідність продовження виходів Нацбанку з продажем долара для стримування зростання котирувань;

 Найвигідніші ставки за вкладами в доларах

5) швидку реакцію готівкового ринку на всі валютні гойдалки міжбанку .

Ми як і раніше впевнені в тому, що поки Нацбанк у найближчі дні продовжить боротися за утримання курсу і не випустить його своїми масованими розпродажами вище рівня в 26 гривень.

За прогнозами «Мінфіну», обсяги операцій на торгах сьогодні складуть до $ 270-350 млн при укладанні до 620 угод з широким коридором по долару у межах 25,40-25,70 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс в банках на 10 ранку: прийом 25,15-25,60 і продаж 25,70-26,10 гривень.

У обмінниках фінкомпаній: купівля 25,40-25,85 гривень та продаж 25,90-26,05.

Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram

Джерело: Мінфін