За повідомленням керівника департаменту аналітики компанії Global FX, в п'ятницю індекси Уолл-стріт закрилися в мінусі на хвилі фіксації прибутку, незважаючи на позитивну корпоративну звітність. S&P 500 відступив на 0,5%, Dow Jones втратив 0,9%, а Nasdaq впав на 0,5%. В Азії фондові майданчики показали різноспрямовану, але переважно негативну динаміку, частково скоротивши втрати після первинного осідання. На ринки знову повернулося хвилювання з приводу поширення коронавіруса як в Китаї, так і за його межами. За останню добу кількість хворих збільшилася ще більш ніж на 3 тис. осіб або на 15%, нагадавши інвесторам про постійну загрозу для економічної активності, незважаючи на прийняті китайською владою заходи.
Аналітика на 10.02.2020. Вірус продовжує задавати тон на ринках, євро залишається поблизу мінімумів
Так, японський Nikkei 225 просів на 0,60%, китайський Shanghai Composite набрав 0,51%, гонконгський Hang Seng впав на 0,69%, південнокорейський Kospi втратив 0,49%, а австралійський S&P/ASX 200 просів на 0,14%. Європейські ф'ючерси перед початком сесії торгуються з незначними змінами, а американські ф'ючерси намагаються вийти в плюс.
Євро тим часом торгується неподалік від нових 4-місячних мінімумів. Спроби відновлення не отримують нормального розвитку, що частково зумовлено відсутністю попиту на ризик і стабільністю долара. Пара євро/долар отримала підтримку в районі 1.0940, але залишається під відміткою 1.10, що вказує на ризик нової хвилі зниження в короткостроковій перспективі. Важливих економічних релізів сьогодні не заявлено, і котирування будуть орієнтуватися на загальне ставлення до ризику. Якщо ринки не накриє очевидна хвиля втечі від ризиків, пара може утриматися від падіння до нових мінімумів. У цьому випадку можна припустити, що ціна сформує подвійне дно, від якого відштовхнеться і перейде до відновлення, якщо доларові бики підуть у тінь.
На ринку нафти зберігається напруженість. Незважаючи на бичачий ухил на денних графіках, Brent залишається неподалік від мінімумів, хоча і розташувалася над рівнем 54 долара за барель. Учасники ринку продовжують оцінювати загрозу для попиту з боку китайської епідемії, а також нервово чекають вердикту Росії за пропозицією технічного комітету ОПЕК+ додатково скоротити видобуток на 600 тис. барелів на день. У короткостроковій перспективі загроза повернення під позначку 54 долара зберігається. Ведмежі ризики знизяться у разі повернення вище зони 55,60 доларів за барель.
Економічний календар сьогодні досить убогий. Єврозона публікує індикатор довіри інвесторів Sentix, а в США заявлені виступи представників ФРС Боумен і Харкера.
Коментарі - 1
https://www.youtube.com/watch?v=r_UJ229kDU8
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео.