Велика Палата Верховного Суду призначила розгляд справи за позовом братів Суркісів проти НБУ про законність процедури bail-in на 16 березня. Про це повідомляє пресслужба НБУ у фейсбуці.
Приватбанк VS Суркіси: суд призначив нову дату розгляду справи
Що вимагають Суркіси
- Скасувати рішення НБУ про визнання членів сім'ї Суркісів пов'язаними з Приватбанком особами.
- Визнати недійсними договори обміну коштів на акції Приватбанку (bail-in).
Нагадаємо, 31 січня Велика палата Верховного суду відклала на невизначений термін засідання через заміну одного з відповідачів Міністерства фінансів на Кабінет міністрів.
Кабмін клопотав про заміну відповідача, оскільки Кабмін є власником Приватбанку. Раніше власником був Мінфін.
Читайте також: Новий закон про компенсації за Приватбанк. Депутати йдуть назустріч Коломойському
Чому важливий цей суд
У ході націоналізації Приватбанку його зобов'язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) — емітентом єврооблігацій — підлягали процедурі bail-in і були примусово обмінені на акції додаткової емісії банку, які згодом були продані Мінфіну за менш ніж 1 грн.
У капітал були конвертовані три випуски єврооблігацій: на $175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $40 млн було погашено в серпні 2016-го, а також на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.
Читайте також: Сім'я Суркісів «втратила» через націоналізацію Привату $250 млн та 500 тисяч евро — ЗМІ
Договори обміну зобов'язань (bail-in) на акції додаткової емісії Приватбанку і наступні договори продажу акцій державі є технічною процедурою націоналізації банку.
Також рішення на користь Суркісів буде означати, що всі, хто був визнаний пов'язаною особою з банком, можуть оскаржити це. У такому разі держава ризикує втратити близько 29 млрд грн (сума bail-in).
Bail-in дозволяє використовувати при фінансовому оздоровленні банку не кошти держави, а кошти кредиторів. У підсумку, кредитори перетворюються на акціонерів, а їхні грошові вимоги — в акції.
Читайте також: Приватбанк оскаржить рішення суду про неправомірність процедури bail-in
Раніше повідомлялося
-
19 квітня суд скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року, яким визначено перелік пов'язаних з банком фізичних та юридичних осіб. На обидва ці рішення Кабмін, НБУ і Приватбанк вже подали апеляції.
-
Окружний адмінсуд Києва 17 травня зобов'язав Приватбанк повернути особисто сім'ї Суркісів 1,048 млрд грн, $266,2 тис. і 8 тис. євро.
Читайте також: Нацбанк обурений рішенням суду на користь братів Суркісів
-
27 грудня 2016 року Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом сім'ї Суркісів. .
Коментарі - 1