Шостий апеляційний адміністративний суд переніс засідання щодо апеляції НБУ на рішення Окружного адмінсуду Києва від 18 квітня 2019 року про визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку. Про це повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
Приватбанк VS Коломойський: Апеляційний суд знову переніс засідання
Що відомо про рішення суду
Суд переніс засідання до розгляду у Великій палаті Верховного суду справи за позовом сім'ї Суркісів.
Читайте також: Що буде з Приватом в разі перемоги Коломойського. Дії НБУ
Суд Приватбанку з Суркісами. Що вимагають скасувати Суркіси
-
16 грудня Велика палата Верховного Суду перенесла засідання по справі братів Суркісів на 31 січня 2020 року.
-
Сім'я Суркісів оскаржує в суді процедуру bail-in, за якою був націоналізований Приватбанк в 2016 році. Суркіси були визначені пов'язаними з банком особами, тому їх вкладення були конвертовані в капітал державного Привату.
-
Суди перших двох інстанцій в 2017 році скасували рішення НБУ про пов'язаність Суркісів. Мова йде про президента футбольного клубу «Динамо» Ігоря Суркіса, його дочку Марину, дочку Григорія Суркіса — Світлану, а також про Рахміля Суркіса (батько Ігоря та Григорія — ред.) і Поліну Ковалик (один з акціонерів " А-Банку – ред.).
-
Згідно з рішенням суду, Приватбанк має виплатити родині Суркісів 1 млрд грн, $265 000 і 7800 євро їхніх заощаджень.
Передісторія
- 19 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у повну власність держави. Міністерство фінансів стало новим власником.
-
Коломойський і підконтрольна йому кіпрська компанія Triantal Investments вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу банку між Міністерством фінансів і колишніми акціонерами Привату в процесі націоналізації.
-
На момент націоналізації Коломойському належало 41,7% від загальної кількості випущених акцій, а Triantal Investments — 16,6%.
Читайте також: Хто отримає Приватбанк
-
У квітні, між першим і другим туром виборів президента України, Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію, визнавши договір «недійсним». НБУ, Мінфін і Приватбанк подали апеляції на це рішення. Паралельно Печерський райсуд Києва розірвав договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування Привату.
-
Коломойський заявляв, що не хоче повертати Приватбанк, але претендує на грошову компенсацію в $2 млрд. Пізніше він зажадав назад акції банку.
Читайте також: Коломойський запевнив, що Приват йому повернуть найближчим часом
-
На форумі YES Коломойський розповів, що у нього є ряд вимог щодо Приватбанку: відкликати звинувачення і покарати «відповідальних за націоналізацію», повернути йому $2 млрд, які він вважає своїми, або мирову угоду, що включає в себе «правову оцінку» націоналізації.
Коментарі - 8