Мінфін - Курси валют України

Встановити
19 грудня 2019, 11:53

Приватбанк подав новий позов проти Коломойського на $600 мільйонів

18 грудня Приватбанк ініціював нове судове провадження в Окружному суді Тель-Авіва в Ізраїлі проти колишніх власників банку та інших відповідачів. Сума позову становить $600 млн. Про це зазначається в повідомленні банку.

18 грудня Приватбанк ініціював нове судове провадження в Окружному суді Тель-Авіва в Ізраїлі проти колишніх власників банку та інших відповідачів.
Фото: nv.ua

Про що повідомили в Приватбанку

Також, за підсумками подальшого аналізу, Приватбанк збільшив суму позовних вимог в Канцлерском суді штату Делавер у США, подавши в суд доповнену позовну заяву.

Читайте також: Що буде з Приватом у разі перемоги Коломойського. Дії НБУ

Банк продовжує підготовку до слухання по суті своєї позовної заяви проти колишніх власників та інших осіб на суму понад $3 млрд (включаючи проценти) у Високому Суді Англії і Уельсу.

Читайте також: Приватбанк VS Коломойський: Мінфін передав банк Кабміну

«Ми продовжимо діяти в найкращих інтересах наших клієнтів та інших стейкхолдерів. Ми дякуємо всімх, хто надає підтримку в нашій боротьбі за справедливість для Приватбанку і народу України», — зазначили в заяві глава банку і голова наглядової ради.

Передісторія

  • 19 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у повну власність держави. Міністерство фінансів стало новим власником.
  • Коломойський і підконтрольна йому кіпрська компанія Triantal Investments вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу банку між Міністерством фінансів і колишніми акціонерами Привату в процесі націоналізації.

  • На момент націоналізації Коломойському належало 41,7% від загальної кількості випущених акцій, а Triantal Investments — 16,6%.

Читайте також: Хто отримає Приватбанк

  • У квітні, між першим і другим туром виборів президента України, Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію, визнавши договір «недійсним». НБУ, Мінфін і Приватбанк подали апеляції на це рішення. Паралельно Печерський райсуд Києва розірвав договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування Привату.

  • Коломойський заявляв, що не хоче повертати Приватбанк, але претендує на грошову компенсацію в $2 млрд. Пізніше він зажадав назад акції банку.

Читайте також: Коломойський запевнив, що Приват йому повернуть найближчим часом

  • На форумі YES Коломойський розповів, що у нього є ряд вимог щодо Приватбанку: відкликати звинувачення і покарати «відповідальних за націоналізацію», повернути йому $2 млрд, які він вважає своїми, або мирову угоду, що включає в себе «правову оцінку» націоналізації.

Дивіться: Валютні гойдалки і доля Приватбанку (відео)

Коментарі - 14

+
+52
bonv
bonv
19 грудня 2019, 11:59
#
З не працюючими  кредитами Коломойський винен більше 400 млрд...
+
0
moneylover
moneylover
19 грудня 2019, 12:27
#
Никто никому ничего не отдаст. Но и не получит. Это игра чтобы нам с вами было о чём поговорить. Чтобы народ о своём кошельке меньше думал.
+
+14
bonv
bonv
19 грудня 2019, 12:30
#
З нашими судами - так. Але є Лондон і США...
+
0
moneylover
moneylover
19 грудня 2019, 12:33
#
Ну они-то решить могут что угодно. Вопрос, будут ли выполнять? Не надо забывать где мы живём. Да и к тому же лондонский суд над Израилем не властен!
+
+30
Qwerty1999
Qwerty1999
19 грудня 2019, 12:55
#
Moneylover

«Ну они-то решить могут что угодно. Вопрос, будут ли выполнять?»

Решение Лондонского суда о всемирном аресте активов Коломойского
пока не выполняют только две страны — Россия и Украина.

В Канцелярском суде штата Делавэр Коломойскому светит уголовное преследование за уклонение от уплаты налогов, отягощённое созданием преступной группировки для этих целей, и если суд потребует экстрадиции Бени в США, то даже Зеленский не сможет помешать этому…

Если же Беня вернётся в Израиль, то иск Привата в Окружном суде Тель-Авива ему и там не даст спокойно отсидеться…
А в Швейцарии, где на берегу женевского озера стоит любимая вилла Коломойского тоже в судах идут разборки и пока всё складывается на пользу государственному Приватбанку.
+
0
bonv
bonv
19 грудня 2019, 12:55
#
Обкладають олігарха...
+
+20
Qwerty1999
Qwerty1999
19 грудня 2019, 13:05
#
А в Украине безпринципные судьи опять перенесли рассмотрение дела
под надуманным предлогом…

И хочется и колется и мама не велит…
+
0
bonv
bonv
19 грудня 2019, 13:12
#
У нас надія на Лондон і США.
+
0
moneylover
moneylover
19 грудня 2019, 13:18
#
Ото ж бо й воно!
+
0
vasylmelnyk
vasylmelnyk
20 грудня 2019, 1:19
#
....Червоними прапорцями...
+
+41
Qwerty1999
Qwerty1999
19 грудня 2019, 12:28
#
Больше всего Бене не повезло с американским Канцелярским судом штата Делавэр, который принял решение рассматривать исковые требования государственного Приватбанка  к Коломойскому, Боголюбову и группе их товарищей по процедуре «Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act» (акт RICO).
+
+28
Qwerty1999
Qwerty1999
20 грудня 2019, 21:11
#
Юристи Приватбанку звинувачують колишніх власників банку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у відмиванні коштів в особливо великих розмірах в Ізраїлі. Про це йдеться у позовній заяві Приватбанку до Окружного суду Тель-Авіва.

Згідно з позовом, колишні власники банку провели великі транскордонні операції, які вони розробляли, планували і здійснювали протягом багатьох років, здійснивши низку порушень, серед яких серйозні кримінальні злочини, включно з шахрайством, розкраданням і відмиванням грошей.
«Виходячи з позовної заяви Приватбанку, Коломойський і Боголюбов завдали безпрецедентної шкоди в результаті прихованих переказів протягом багатьох років значних сум на банківський рахунок в ізраїльському Дисконт Банку на користь фіктивної компанії, яка перебувала під їх контролем і діяла в їхніх інтересах, під назвою »Святий Іоанн« (оригінальна назва St. John Ltd, зареєстрована на о. Джерсі)», - йдеться у повідомленні.
Щодо зв’язку між шахрайськими діями, описаними в позові, з Дисконт банком, як заявляє Приватбанк в позові, суму в розмірі 1,2 млрд доларів було переведено до Ізраїлю за допомогою тривалої серії окремих переказів, які здійснювалися систематично в 2007-2011 роках на банківський рахунок компанії St John".
Кошти були переведені на банківський рахунок фіктивної компанії St John у філії Дисконт банку в Хайфі, за документами, які виявилися помилковими.
+
0
66280396
66280396
21 грудня 2019, 12:57
#
Aga , i vot posledoval otvet:СБУ звернулась до керівництва націоналізованого Приватбанку з листом, в якому висловлено невдоволення тим, що державна фінустанова позивається до колишніх власників банку (Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова – ред.) в іноземних юрисдикціях, не узгоджуючи такі дії з СБУ та Генпрокуратурою, і просить на майбутнє без отримання такого «попереднього погодження» утриматися від подання нових таких позовів, повідомляє «Радіо Свобода».
Лист від 17 грудня 2019 року підписав заступник голови СБУ Володимир Горбенко.
«Встановлено, що представники банківських установ ініціюють позови в іноземних юрисдикціях та міжнародних арбітражах щодо стягнення збитків та притягнення до відповідальності осіб, дії яких спричинили доведення банку до неплатоспроможності, – мовиться у листі СБУ до «Приватбанку». – Вважаємо за необхідне забезпечити обов’язкову координацію позовної роботи банківських установ у міжнародних юрисдикціях зі Службою безпеки України і Генеральною прокуратурою України та попереднє погодження позовів, що подаються до судів поза межами території України, із вказаними органами. До такого попереднього погодження прошу утриматися від подання нових позовів».
+
+15
66280396
66280396
21 грудня 2019, 12:57
#
СБУ підтвердила «Радіо Свобода», що такий лист справді направляли до «Приватбанку».
«З урахуванням зазначених норм чинного законодавства, подання позовів до міжнародних арбітражів може в певних випадках негативно вплинути на здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях про вчинення злочинів у банківській сфері», – мовиться в листі, в якому Служба безпеки України посилається на 90-у статтю Кримінального процесуального кодексу.
За оцінками юристки громадської організації «Центр протидії корупції» Олени Щербан, СБУ не має жодних повноважень, аби просити і вимагати, щоб погоджувати з нею будь-які міжнародні позови.
«Стаття КПК, на яку посилаються у листі СБУ, говорить лише про те, як оцінювати рішення міжнародних судів, і не стосується будь-якого порядку подачі позовів та інших дій, – каже юристка. – Цей лист можна навіть оцінити як грубе втручання в діяльність суб’єкта господарювання та тиск. І взагалі, така практика і вимоги з боку служби порушують чинне законодавство та Конституцію».
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися