За даними Нацбанку України на 1 жовтня 2019 року, в обігу перебувало майже 65 млн банківських карток. Активними можна вважати 39 млн — за ними клієнти здійснювали хоча б одну операцію за останні три місяці.
Платіжних карток Приватбанку стало менше — Нацбанк
Лідер з емісії карток незмінний — Приватбанк. Але у третьому кварталі, за статистикою Нацбанку, він скоротив кількість платіжних карток в обігу на 216 тис. Кількість активних карток зменшилася на 115 тис.
У прес-службі Приватбанку з цим не погоджуються. «За нашими даними, кількість карт не впала, а зросла. Свіжа статистика: у вересні було 29 374 714, в грудні стало 29 955 497», — повідомляє глава прес-служби Олег Серга.
Читайте також: Шалені покупки: як провели «чорний тиждень» клієнти Приватбанку і monobank
Незважаючи на останні тренди «епохи cardless», коли банки фокусують увагу на смартфоні, кількість карток в більшості банків зростає. «Мінфін» проаналізував, як змінилися цифри за третій квартал 2019 року.
Найбільший приріст активних платіжних карток Нацбанк зафіксував в Універсал Банку — 183 тис., Укргазбанку — 110 тис., ПУМБі — 111 тис. Слідом за ними йдуть Альфа-Банк та Райффайзен Банк Аваль — 66 та 60 тис. карт відповідно.
Читайте також: Опитування GFK: як українці заощаджують гроші
Лідерами за кількістю електронних платіжних засобів залишилися:
- Приватбанк — 30 млн банківських карток (активні — 22 млн)
- Ощадбанк — 14 млн банківських карток (активні — 7 млн)
- Райффайзен Банк Аваль — 4 млн банківських карток (активні — 2 млн)
Статистика Нацбанку включає дані про пластикові і віртуальні картки, емітовані українськими банками.
Раніше повідомлялося
- У жовтні 2019 року клієнти Приватбанку залишили 2 млн грн «чайових» за допомогою сервісу «Чайові cashless».
- Якщо вибудувати всі пластикові карти, які випустив Приватбанк, ця «піраміда» буде на 1,2 км вище гори Еверест.
- Безконтактні платежі набирають популярність в Європі. Зараз і Україна входить в топ-10.
Коментарі - 14
На остальные 70 банков приходиться 43,74%
Например, через кассу Альфа-Банка.
А наш народ всё равно ежемесячно создаёт огромные очереди в Ощаде и Привате и им по барабану, что у Привата замедлился прирост активных банковских карт.
22 миллиона — это больше, чем все украинские пенсионеры и официально работающие граждане вместе взятые.
«22 миллиона — это больше...» — так, не заперечую. Поки що так.
«Поки що так.»
Если смотреть на сухие цифры, то умные люди смогут делать выводы..
Национализация Привата была во второй половине декабря 2016 года.
НБУ публиковал данные по БПК ежеквартально.
2017.01.01
Приват = 17,5 млн
Альфа = 1,030 млн
Укрсоц = 0,612 млн
2019.10.01
Приват = 22 млн
Альфа = 1,135 млн
Укрсоц = 0
За три года Приват нарастил количество активных карт на 22 - 17,5 = 4,5 млн
За эти же три года Альфа-банк купил Укрсоцбанк и перевел всех его клиентов к себе на обслуживание да ещё и сам развивался невиданными темпами, если верить платной рекламе Альфа-банка, которая лезет со всех щелей.
Но вернёмся к цифрам по Альфе:
1, 135 - (1,030 + 0.612) = -0,507 млн
За три года объединённый бизнес Альфа-банка и Укрсоцбанка потерял всего-ничего 507 тысяч активных карт.
Мои оппоненты скажут - ну нельзя так считать, надо учитывать прирост только по одному Альфа-банку без учёта купленного Укрсоца с его клиентской базой.
Нет проблем, можем и так посчитать:
1,135 - 1,030 = 0,105 млн
За три года количество активных карт в Альфа-банке выросло всего-ничего, на 105 тысяч.
Если бы Альфа-банк реально был так хорош, как о нём отзывается kingcity, то 100 тысяч прироста было бы в квартал а не за три года.
Показательный пример Монобанк - за два года 1,5 млн клиентов и это без отделений и десятков миллионов на рекламу.
Например, мои знакомые открывали депозит по акции в Альфе в надежде выиграть 50 тысяч — ничего не выиграли, по завершении депозитного договора деньги забрали, карту аннулировали, карточный счёт закрыли.
Не все акционные депозиты клиентов ещё закончились по сроку — часть заканчивается в декабре и январе…
Значит карточная активность по этим клиентам попадёт в статистику и по 2019 году и по первому кварталу 2020.
Не треба доводити, що «масло масляне», я ж не сперечаюсь з тим що всі ці роки Приват нарощував кількість карт, я з цим погодився, просто додав що це «поки що». Зрештою, як я вже писав, мене це не дивує з огляду на приватівські методи «залучення клієнтів». Я хотів відмітити інше - що з певного моменту з`явилась зворотня динаміка і це може стати початком довготривалої тенденції. Що, як для мене, закономірно.
Щодо успіху Моно - тут зіграли роль кілька факторів, серед яких зручний додаток, привабливі тарифи, відсутність необхідності йти у відділення для оформлення карти (до речі, важливий дуже фактор), кешбеки. Вдалий маркетинг та реклама теж зіграли свою роль - у кінці минулого та на початку поточного років реклама Моно активно транслювалась по кількох телеканалах.
Ваші знайомі забрали депозит у Альфі та закрили карту, бо не виграли 50 тис. - ну що ж, нехай несуть у Приват, може там якусь «плюшку» отримають. Це,звичайно, непоправна втрата для Альфа банку, але я не думаю, що вона сильно повпливає на загальну статистику. До речі, структура співвласником якої є мій родич (2 ТзОВ та кілька ФОПів) зараз здійснює реорганізацію і починає переводити свої рахунки з Привата у інші банки (у т.ч. і у Альфу).
«Если бы Альфа-банк реально был так хорош» - наш нинішній президент зумів на виборах 73% голосів виборців зібрати. Ще скажіть, що він «так хорош...» : ))). «Ефект юрби» теж свою роль відіграє.
Не просто количество карт, а именно количество активных карт - карт которыми реально пользуются.
Жаль, что вы ни словом не обмолвились о моих цифровых выкладках по поводу клиентской базы Альфа-банка за последние три года.
Неужели совершенно нечего написать о 500 тысячах клиентов, которые ушли из Укрсоца и не дошли до Альфы.
А ведь могли бы написать, что 4,5 млн активных карт прироста у Привабанка это всё фигня по сравнению с потерей Альфа-банком 500 тысяч активных карт и клиентов банка.
«з певного моменту з`явилась зворотня динаміка»
Деструктивные действия команды Коломойского по дискредитации НБУ, протесты перед НБУ, протесты перед домами, где живут топ-менеджеры НБУ, угроза отмены национализации - всё это даёт о себе знать и конечно не приносит позитива клиентам Привата.
Аналогичные, но менее малочисленные протесты привели к быстрому краху ВТБ-Украина и сворачиванию бизнеса Проминвестбанка до нуля.
Но я вас не упрекаю - вы и дальше будете обходить критическими замечания и реальные проблемы Альфы, и усиленно критиковать Приват хотя бы за его реальный прирост клиентской базы даже при том, что вы ушли из него.
««Ефект юрби» теж свою роль відіграє.»
Ну да - свой карман ближе и поэтому украинцы идут обслуживаться в банк, где удобнее, дешевле и доступнее обслуживание.
«Деструктивные действия команды Коломойского...» - а ще додайте до цього списку «методи залучення» про які я говорив, постійне збільшення кількості комісій (наскільки мені відомо, вже навіть на переказ між власними рахунками з`явилась комісія), якість обслуговування та ще ряд «переваг» - тоді картина буде повною.
«вы и дальше будете обходить критическими замечания и реальные проблемы Альфы...» - критики на адресу Альфи у мене теж було немало і вам я вже не раз звертав на це увагу. Може ви не хочете її бачити - тоді інша справа. Та й Приват я критикую не за приріст клієнтської бази, а у першу чергу за методи, якими він її нарощує.
«...украинцы идут обслуживаться в банк, где удобнее, дешевле и доступнее обслуживание» - і це правильно, це одні з найважливіших критеріїв при виборі банку. Шкода, звичайно, що найбільший банк країни цим критеріям не відповідає.
P.S. Щодо «ефекту юрби» - попалась цікава стаття на цю тему, сьогодні розміщу її у блозі.
«У Альфи був слабий приріст кількості карт ? Ну так, думаю і у інших банках ситуація не краща,»
У Альфа-банка при поглощении Укрсоцбанка произошёл отток клиентов на 500 тысяч - а это не хухры-мухры даже в сравнении с разрекламированным «оттоком» в 115 тфсяч из Привата.
Почему вы пишите, что у других банков ситуация «не краща» если наведенные цифры по Привату показывают реальный и приличный рост или Приватбанк для вас уже и не банк, когда надо сравнивать показатели.
Извините, но ваша необъективность к оценке реальных цифр по Приватбанку очень показательна, как и заангажированность в части обсуждения Альфа-банка.
Не я один оцениваю поглощение Альфой Укрсоцбанка как провальное с точки зрения потери клиентской базы...
«но ваша необъективность к оценке реальных цифр по Приватбанку очень показательна, как и заангажированность в части обсуждения Альфа-банка» - якщо ігнорувати одні слова співрозмовника і перекручувати інші, то можна приписати йому що завгодно. Чого варті цифри Привата - я сказав.По Альфі я завжди в коментарях висвітлював як його слабкі сторони, так і переваги. Ви хочете бачити у моїх словах тільки щось одне - ваша справа. Повтрювати по кілька раз не буду. І навіть якщо у Альфі, як ви кажете, все так погано, то це не міняє ситуації по Привату - цей відтік у 115 тис. я розцінюю як можливу точку початку «зворотнього відліку».
https://minfin.com.ua/2019/12/06/39935937/