У Нацбанку неможливо «вирішити питання за гроші» через колегіальну систему прийняття рішень. Про це в інтерв'ю Ліга сказала перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
Рожкова запевнила: В НБУ неможливо вирішити питання за гроші
Коментар Рожкової
«Я не сумніваюся в наших процедурах: в НБУ абсолютно все побудовано на колегіальних рішеннях. Одноосібного впливу на процеси немає, і в 2014 році теж не було, — сказала Рожкова. — Надто вже багато людей беруть участь в таких процесах, як, наприклад, видача ліцензій фінкомпаніям».
Відповідаючи на питання про затримання двох чиновників НБУ з реальними хабарами, заступник голови Нацбанку не виключила, що це могло бути замовлення.
Читайте також: В НБУ прокоментували затримання на хабарі своєї співробітниці
«Я думаю, тут могло бути звичайне шахрайство: люди просто вирішили підзаробити, а там — як вийде. Ну і знову ж, ми не виключаємо, що це чергова атака на нашу репутацію, враховуючи синхронність цих затримань», — заявила Рожкова.
Передісторія
-
11 листопада прокуратура Києва повідомила про затримання головного юрисконсульта НБУ на нібито отриманні хабара в розмірі $15000.
-
29 жовтня в поліції Києва заявили про затримання під час отримання хабара в розмірі $40 000 головного спеціаліста Нацбанку. Справа також стосується отримання генеральної ліцензії на валютні операції.
Коментарі - 20
Коломойский (на суды с которым израсходовано 24 миллиона долларов (600 миллионов из этого миллиарда) - просто побоялся бы судится ? :)))))
скажем прямо — никто.
Перейти к системе единоличного принятия решений — проще простого. Никакой ответственности «имуществом и свободой» законодательство не предусматривает, не фантазируйте. Зато рассуждений «он подписал за взятку» будет в 10 раз больше. Как и самих взяток. Потому что договорится с 1 человеком — проще чем с 10.
Великі українські олігархи мають борг перед НБУ за кредитами рефінансування на суму 45,2 мільярда гривень.Найбільшими боржниками є:
Олег Бахматюк (10,9 млрд грн),
Дмитро Фірташ (9,8 млрд грн),
Микола Лагун (8 млрд грн),
Костянтин Жеваго (6,3 млрд грн),
Леонід Клімов (3,4 млрд грн).
Напомнить при каком курсе доллара эти миллиарды получены? Плюс давайте посчитаем по 15,5% годовых на эти деньги. Вот это и будет реальная сумма долга перед НБУ. А имуществом они гасят долги перед ФГВФЛ. При этом кредиторам четвертой очереди, по национальному обычаю, денег не останется.