В Україні стали пропонувати мобільним абонентам перші еЅім. Таку послугу запустили в ТриМоб. Про це пише ubr.ua.
В Україні запустили перші віртуальні SIM-картки
eSIM покликана доповнити або навіть замінити фізичні «сімки». Це чіп, який вже вбудований в телефон, і на який можна записати декілька телефонних номерів.
Віртуальну сім-карту можна активувати, просканувавши qr-код, який абоненту відправлять після оформлення і оплати замовлення.
Вартість пакету
Вартість стартового пакету становить 250 грн, що приблизно в 5 разів дорожче стандартного стартового пакету від операторів великої трійки.
Читайте також: MNP: Від якого мобільного оператора пішло найбільше абонентів
Кому доступна карта
Крім дорожнечі eSim, вона поки буде доступна дуже обмеженій кількості гаджетів. Станом на 1 листопада в Україні віртуальну «сімку» можна буде використовувати на:
- iPhone XS;
- iPhone XS Max;
- iPhone XR;
- iPhone 11;
- iPhone 11 Pro;
- iPad Pro 12.9 "(gen. 3);
- iPad Pro 11";
- iPad Air 10.5 ";
- iPad mini 5, Google Pixel 3 (можливість використання eSIM треба додатково з'ясувати у продавця/виробника пристрою;
- Google Pixel 3 XL (можливість використання eSIM треба додатково з'ясувати у продавця / виробника пристрою);
- Surface Pro (від Microsoft).
До того ж, послуга не підтримується на пристроях, які призначені для роботи в мережі певного оператора.
Коментарі - 6
Пока ни один производитель телефонов не будет выпускать смартфон без старого доброго слота для сим так как это коммерчески не выгодно (поддерживается только в 24х странах).
Думаю лет через 5-8 можно будет говорить о отмене старых симок.
https://blog.wedotechnologies.com/2018s-top-telecom-fraud-threats
Вкратце: Эксперты по ИБ говорят, что eSIM упрощает проведение мошеннических схем с копированием личности. Такие случаи уже были с обычными SIM-картами. Получая копию SIM-карты по поддельным документам, злоумышленники получали доступ к счетам жертвы через мобильный банк. В случае с eSIM поддельные документы становятся не нужны.
Во второй ссылке на примере описано что да как.Ну и операторы не берут на себя ответственность, ведь по сути не могут являться страховыми агентами, при этом не могут оценить риска потери данных конкретного пользователя- это их точка зрения. Точка зрения людей, советую на хабре том же, найти статью как молодой человек потерял 100к$ за день на мошенническом сим портировании, очень показательно.