Національний банк подаватиме апеляцію, в разі якщо українські суди стануть на бік колишніх власників Приватбанку Коломойського та Боголюбова у справах щодо націоналізації банку. Про це повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю «Голосу Америки».
Рожкова назвала дії НБУ у разі програшу суду щодо Привату
Про наміри Нацбанку
«Якщо в українських судах будуть рішення не на користь держави, то ми підемо в апеляцію. У нас є закон, де чорним по білому написано, що якщо банк був націоналізований, він за жодних умов не може бути повернутий колишнім власникам», — повідомила Рожкова.
За її словами, Нацбанк передав близько 20 коробок документів, які підтверджують, що колишні власники Приватбанку вивели з нього близько 5,5 мільярда доларів, однак прогресу у розслідуванні цієї справи наразі немає.
Читайте також: Госпсуд Києва призупинив розгляд справи про повернення акцій Привату
«Лондонський суд виявився швидшим за наші правоохоронні органи. Це були слухання стосовно юрисдикції, наступний крок — слухання по суті і банку потрібно готуватися», — прокоментувала Рожкова позитивне рішення Апеляційного суду Англії та Уельсу на користь Приватбанку.
Оформити кредитку «Універсальна Gold» Приватбанку
Передісторія
15 жовтня Приватбанк виграв апеляцію у Лондонському суді, який підтвердив юрисдикцію розгляду позову банку проти Коломойського та Боголюбова.
Цим рішенням суд продовжив всесвітній арешт активів колишніх власників Приватбанку, який підозрюють у тому, що вони вивели з банку 1,9 мільярда доларів на офшорні компанії.
Читайте також: До чого призведе рішення англійського суду щодо Приватбанку, — експерт
17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій Приватбанку Коломойському.
У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію Приватбанку незаконною.
- Нагадаємо, що наприкінці 2016 року Приватбанку було націоналізовано рішенням українського уряду. Підставою для націоналізації стала фактична неплатоспроможність банку.
- Одразу після націоналізації український уряд докапіталізував банк на 155 мільярдів гривень. Таким чином банк уникнув банкрутства. Наразі ці кошти Приватбанк намагається стягнути зі своїх колишніх власників у міжнародних та українських судах.
Читайте також: Переговори з МВФ: Як повернути 155 мільярдів, інвестованих в Приват
Коментарі - 13
долги - народу (причем не только за приват, а и по внешнему долгу вообще)
«но вы не знаете многих фактов»
Возможно вы не в курсе, но все банки ежедневно, после завершения всех межбанковских и внутрибанковских проводок, закрывают операционный день банка и формируют баланс банка, который отсылают в НБУ.
Там же фиксируется сумма безналичных средств банка на корреспондентском счете в НБУ.
Обычно коррсчёт Привата колебался в пределах 4-5 млрд гривен.
На утро 19 декабря на корсчете Приватбанка было менее 350 млн гривен.
Картотека (невыполненные платежи клиентов) достигла 1,1 млрд гривен.
18 декабря в воскресенье банкоматы Приватбанка выдавали по 100 гривен за один раз.
В банке денег не было от слова СОВСЕМ и даже весь ранее выданный рефинанс (более 10 млрд грн) ушёл на выплаты наличных денег клиентам банка.
Почитайте на досуге одну из версий — там есть полезные цифры…
Национализация «Приватбанка»