8 жовтня Господарський суд Києва завершив розгляд зустрічного позову у справі про повернення акцій Приватбанку колишнім власникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, передає LIGA.net.
Суд призначив дебати у справі про повернення акцій Привату Коломойському
Що відомо
- Стадія з'ясування обставин справи завершена. На 10:30 17 жовтня призначені судові дебати.
- Співрозмовники із залу суду припускають, що рішення може бути винесено в цей день.
«8 жовтня Госпсуд Києва розглядав справу щодо повернення акцій Приватбанку колишнім власникам Коломойському і Боголюбову. Передбачалося, що справа буде розглянута в прискореному режимі і рішення буде винесено сьогодні ж», — йдеться в повідомленні.
Передісторія
-
Суд повинен був розпочати розгляд справи по суті ще 24 вересня, але засідання двічі переносили.
-
Коломойський і підконтрольна йому і Боголюбову кіпрська компанія Triantal Investments вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу банку між Міністерством фінансів в процесі націоналізації, а також повернути їм акції банку.
-
У квітні, між першим і другим туром виборів президента України, Окружний админисуд Києва скасував націоналізацію, визнавши договір «недійсним».
Читайте також: Хто отримає Приватбанк
-
НБУ, Мінфін і Приватбанк подали апеляції на це рішення. Потім цей же суд скасував рішення НБУ, яким було визначено перелік пов'язаних з Приватбанком осіб. Паралельно Печерський райсуд Києва розірвав договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку.
-
Коломойський заявляв, що не хоче повертати Приватбанк, але претендує на грошову компенсацію в $2 млрд. Пізніше він зажадав назад акції банку.
-
Місія МВФ, що працювала в Україні з питання нової програми, поїхала без конкретики. За інформацією, МВФ хоче детально прописати в меморандумі гарантії того, що ПриватбБанк не буде повернуто колишнім власникам.
Коментарі - 26
А вдруг по беспределу всё и отжали у бени?
Так мы за правовое государство или за избирательное правосудие? :)
Бредово звучит, не находите?
Сначала ездил в НБУ к Гонтаревой и упрашивал её выдать кредиты рефинансирования Привату и даже подписал договор личного поручительства по кредитам рефинансирования Приватбанка.
Когда встал вопрос выполнения обязательств по договору личного поручительства, Коломойский через Печерский суд расторг этот договор.
Нет договора — значит он ничего не должен НБУ, а то что из Привата выводил бабло в оффшоры, так он ничего об этом не знает.
Аналогично и по национализации — сначала Коломойский и Боголюбов писали письмо на имя главы НБУ Гонтаревой с просьбой о национализации банка — теперь он обвиняет Гонтареву во всех смертных грехах ну а его письмо с его собственно ручной подписью — это всего-лишь кусок бумаги, с которым даже в туалет не сходишь — жестковато будет.
Аналогичные претензии и о проведении проверок НБУ.
Мол НБУ незаконно назначил проверку Привата — значит акт проверки надо признать недействительным, а значит выводы из акта проверки нельзя принимать в качестве фактов при принятии решения о вводе ВА, а если ВА введена не законно, то и продажа акций тоже незаконна.
Думаю, что пора начинать смотреть с даты выдачи лицензии НБУ Привату.
Возможно всё беззаконие началось с того времени.
Демократия тут и рядом не стояла.
В стране нет закона о национализации и поэтому любую, даже самую правильно проведенную национализацию можно попытаться признать незаконной, что Коломойский успешно делает.
Может был бы смысл расследовать кем и с кем в доле выводились деньги, а не чей теперь банк.