Нацбанк допускає відстрочку повного переходу на застосування міжнародного номера банківського рахунку IBAN на два місяці – до 1 січня. Про це заявив заступник глави НБУ Сергій Холод в ході круглого столу в Києві, пише УНІАН.
10 вересня 2019, 14:14
НБУ може відстрочити застосування рахунку IBAN на два місяці
«До 1 жовтня, у вересні, буде проведена остаточна зустріч. Якщо будуть блокуючі фактори міграції з 1 листопада на повне використання IBAN серед всієї банківської системи, включаючи казначейство, банки будуть повідомлені», — сказав Холод.
За його словами, термін повного переходу в такому разі може бути перенесено на два місяці – до 1 січня.
«Зараз рішення не прийнято, тому діє попередня постанова, яка наказує всім з 1 листопада перейти на використання тільки IBAN. Але ймовірність такої міграції на два місяці є, подовження терміну», — додав Холод.
Що відомо
- З 5 серпня 2019 року в Україні стартувало впровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN у відповідності з вимогами стандарту ISO 13616.
- З 5 серпня 2019 року нові рахунки клієнтам банки повинні відкривати у відповідності з вимогами стандарту IBAN.
- У той же час діючі номери рахунків банки будуть змінювати у відповідності із вимогами справжнього стандарту із збереженням діючого номера аналітичного обліку.
- З 1 листопада 2019 року застосування IBAN стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів грошових коштів як в національній, так і в закордонних валютах, в тому числі при транскордонних перекладах. Тобто всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN.
- Важливо, що всі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються в силі, вони є платіжним інструментом, який надає клієнтові можливість за допомогою платіжного пристрою, зокрема ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.
Завдяки цьому клієнти банків зможуть:
- зручно і просто ідентифікувати платника і одержувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує;
- уникнути помилок у реквізитах рахунків, завдяки скороченню реквізитів розрахункових документах;
- швидше здійснювати перекази і отримувати кошти.
Джерело:
Мінфін
Коментарі