Через відсутність будь-яких законодавчих механізмів добудови проблемних житлових об’єктів, вкладники 120 довгобудів в Україні залишилися без коштів і без нового житла. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра ЖКГ Лев Парцхаладзе.
Вкладники 120 довгобудів в Україні залишилися без коштів і без житла — Мінрегіон
За його словами, Мінрегіон спільно з НДПІ містобудування розробив законопроект, який має на меті врегулювати це питання і забезпечити дієвий механізм завершення будівництва тих житлових об’єктів, у яких люди вклали кошти і які не були прийняті в експлуатацію у визначені строки.
Що змінить законопроект
Законопроект вводить дієвий механізм, який здатний забезпечити завершення будівництва проблемних об’єктів в Україні шляхом впровадження на законодавчому рівні:
• можливості звернення вкладників до органів місцевого самоврядування у разі порушення терміну прийняття в експлуатацію об’єкта більше ніж на 1 рік;
• можливості здійснення органами місцевого самоврядування повноважень щодо формування переліків проблемних об’єктів і вживання заходів щодо їх добудови, а також організації зборів вкладників з метою прийняття відповідного рішення;
Інвестиція в нерухомість. Об'єкти Київміськбуду
• можливості проведення конкурсу з вибору нового замовника, який завершуватиме добудову проблемного об’єкта, та вилучення цього об’єкта разом з земельною ділянкою для завершення добудови;
• економічних стимулів для завершення будівництва новими замовниками та можливих джерел фінансування добудови.
Коментарі - 8
Давайте возьмем цену квадрата в 20 000 грн. Допустим 120 домов по 8000 кв м.
Это 19 000 000 000 грн.
Никто это бюджетировать не будет.
И вкладывать всё не надо, вычитайте отсюда то, что земля уже есть, и то что построено уже допустим 50% готовности объекта, нет расходов на продажи, рекламу, маркетинг, разрешения и т.д. и надо просто доделать, если строительная и разрешительная документация в порядке конечно, то останется дофинансировать ну 100$/м2, и еще 50 накинуть прибыль за работу и доп.расходы, и налоги не взымать, по спец.льготной программе для «достройщиков таких», желающие будут, для прибыли, для оборотов, для рекламы, главное механизмы разработать. А теперь посчитаем 150$*26*120*8000=3.75 млрд., всё реально.
Давайте я такой же случай ретранслирую на более обыденную ситуацию:
У вас взломали квартиру и вынесли с неё телик за 50 000 грн.
И вы такие государство верни деньги за телик!
Правда звучит бредово? Тут ситуация такая же.
Иначе не понимаю, почему все, даже те кто арендует квартиру должны платить за жадность тех кто погнался за липовой ценой.
С другой стороны, что было то было - госорганы наверное должны контролировать застройщиков, заставлять их держать резервные фонды и т.д.
«жилых объектов, в которые люди вложили средства» - которые сделали рискованную инвестицию.
И столкнулись с реализацией того риска.
Кто им виноват?
Они сами.
«осуществления органами местного самоуправления полномочий по формированию перечней проблемных объектов и принятие мер по их достройке» - т.е. местные власти должны покрывать убытки наших горе-инвесторов?)