Електронний кабінет платника податків дозволяє подавати податкову звітність в електронному вигляді, отримувати відповіді від Державної фіскальної служби, брати виписки і багато іншого. Про те, як користуватися особистим кабінетом пише NV.UA
Як подати податкову звітність онлайн (покрокова інструкція)
Що таке Електронний кабінет платника податків?
Електронний кабінет (ЕКПП) — це портал cabinet.sfs.gov.ua, де платники податків можуть взаємодіяти з податковими органами в режимі онлайн.
Електронний кабінет складається з двох частин:
- Загальнодоступна
- Приватна — особистий кабінет
У першій частині розміщений доступ до публічних реєстрів. Також у відкритій частині розміщений податковий календар, де підприємці можуть знайти інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов'язкових платежів та подання звітності.
Тут же можна переглянути і роздрукувати бланки податкової звітності та заповнити декларацію про майновий стан і доходи для громадян.
В особистому кабінеті юридичної особи та суб'єкта підприємницької діяльності розміщені наступні сервіси:
- персоніфікований податковий календар;
- перегляд облікових даних платника;
- надання звітності в електронному вигляді до органів ДФС, пенсійного фонду та статистики;
- перегляд і друк раніше поданої звітності;
- перегляд вхідних/вихідних документів;
- листування з органами ДФС;
- подача заяв, запитів для отримання інформації;
- інформація про стан розрахунків з бюджетом;
Безпосередньо через особистий кабінет підприємець зможе зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також отримати інформацію з системи електронного адміністрування ПДВ і з реєстрів операцій та транзакцій в системі електронного адміністрування реалізації пального.
Що потрібно для створення особистого кабінету?
Для використання особистого кабінету необхідно оформити електронний цифровий підпис (ЕЦП).
Електронний підпис має бути сертифікований в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС acskidd.gov.ua.
Зокрема, кожен, у кого є рахунок в Приватбанку, може скористатися його центром сертифікації ключів для отримання ЕЦП.
Одержавши цифровий підпис необхідно зайти на головну сторінку cabinet.sfs.gov.ua і здійснити вхід через кнопку «Увійти», розташовану в правому верхньому кутку.
Далі завантажуєте свій ЕЦП і заходите до свого особистого ЕКПП.
Як передавати звіти у своєму ЕКПП?
В своєму особистому кабінеті платника податків у пункті меню «Введення звітності» ви можете створювати, редагувати, підписувати і надсилати податкову, пенсійну та статистичну звітність до податкової, Пенсійного фонду України та органів статистики.
Однак, слід зазначити, що перш ніж подавати звіти, необхідно підписати з податковою заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів.
Як подати звітність:
1. В панелі інструментів режиму додаєте документ кнопкою «Створити». У верхній панелі навігації можна встановити відповідний період і обмежити перелік звітів за типами:
J (F) 01 Прибуток;
J (F) 02 ПДВ і Акцизний збір;
J (F) 03 Місцеві платежі;
J (F) 05 Інші платежі;
J (F) 06 Ресурсні платежі;
J (F) 07 Валютні платежі;
J (F) 08 Рентні платежі;
J (F) 11 Регіональні звіти;
J (F) 13 Запити і довідки;
J (F) 30 Єдиний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування;
S01 Фінансова звітність;
S02 Фінансова звітність (довідки)
S03 Фінансова звітність (запити).
2. В ході заповнення документа значення деяких полів розрахуються автоматично на підставі даних, внесених користувачем в інші поля. Наприклад, коли ви введете суму доходу у фінансовому звіті, то при податку в 5%, грошовий еквівалент розрахується автоматично.
3. Перед тим, як підписувати та відправляти звіт, зверніть увагу на його статус. Зелена галочка означає, що документ перевірений, помилок немає. Жовта галочка — документ містить некритичні помилки, підпис дозволена. У той час як червоний трикутник вказує на те, що документ містить критичні помилки, підпис не дозволений.
4. Коли ваш звіт повністю заповнений без помилок, натискаємо кнопку «Підписати», у вікні підпису обираємо ключ і вказуємо пароль ключа, зчитуємо ключ кнопкою «Зчитати» і підписуємо документ кнопкою «Підписати».
Коментарі