23 травня 2019, 17:06 Читать на русском

Світовий банк радить Україні зберегти відносини з МВФ

Україні важливо виконати поточну програму з ключовим кредитором — МВФ, а також зберегти співпрацю в найближчі три роки, щоб уникнути економічної кризи. Таку думку висловила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, передає LIGA.

Україні важливо виконати поточну програму з ключовим кредитором — МВФ, а також зберегти співпрацю в найближчі три роки, щоб уникнути економічної кризи.
Фото: glavcom.ua

Що кажуть у СБ

«Програма МВФ є відмінним захистом для збереження макроекономічної стабільності в країні. Ми вважаємо критично важливим продовжити співпрацю з МВФ в найближчі три роки і закликаємо нового президента зберегти цю співпрацю», — сказала Кахконен.

Вона також зазначила, що подальша співпраця з ключовим кредитором України відкриє доступ до інвестицій в нашу країну.

Читайте також: Єврооблігації України подешевшали на тлі останніх новин

«Світовий банк не зможе далі рухатися і надавати підтримку бюджету України, якщо Україна не залишиться в програмі МВФ. Якщо ж буде виконання програми Фонду, то це відкриє доступ до інших кредитів», — додала вона.

Провідний економіст Світового банку Фарук Кхан, своєю чергою, зазначив, що сценарію, за якого Україна «буде без МВФ і при цьому в країні не настане економічна криза, не існує».

Читайте також: Україна поки може обійтися без траншу МВФ — радник Зеленського

Нагадаємо, представники  місії МВФ 21 травня прибули до Києва, щоб оцінити, як держава справляється з узятими на себе зобов'язаннями за програмою stand by.

Вранці 22 травня в ЗМІ з'явилася інформація, що представники МВФ вирішили достроково покинути Україну в зв'язку з кадровими призначеннями Володимира Зеленського. У Фонді цю інформацію спростували і запевнили, що продовжують працювати за графіком. Наступного тижня з експертами готується зустрітися президент.

Коментарі - 3

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
23 травня 2019, 17:22
#
Для сохранения сотр-ва с МВФ нужна связка Верховная Рада (законы)+КабМин (выполнение законов, экономическая политика и т.д.)+ Президент (подписание законов, подача законов, ориентир страны и т.д.) Не один орган сам не сможет поддерживать отношения с МВФ сам, нужна работа 3-х органов в одном направлении. Потому что будет как в той сказке: Лебедь-Рак-Щука
+
0
Veresoleg
Veresoleg
23 травня 2019, 18:57
#
Пока что: однажды лебедь щуку раком.
+
+30
gastgeber
gastgeber
23 травня 2019, 20:03
#
Как совет наркодиллера - наркоману.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися