Мінфін - Курси валют України

Встановити
22 травня 2019, 8:20

Коломойський остаточно програв суди Нацбанку на 2,6 мільярда

Національний банк і ПриватБанк виграли у пов'язаних з Коломойським компаній суди, через які вони хотіли зняти з себе зобов'язання по кредитах рефінансування. Про це повідомляє НВ Бізнес.

Національний банк і ПриватБанк виграли у пов'язаних з Коломойським компаній суди, через які вони хотіли зняти з себе зобов'язання по кредитах рефінансування.
Фото: epravda.com.ua

Що відомо

НБУ і ПриватБанк виграли судову справу за позовами Нікопольського феросплавного заводу (НФЗ) і кіпрської компанії Тровелко Холдінгз Лімітід, які вимагали через суд звільнити їх від зобов'язань по рефінансуванню, яке НБУ видав ПриватБанку, на суми 2,6 млрд грн і 143 млн грн відповідно.

«14 травня Велика палата Верховного Суду поставила крапку в справах №№ 910/16 744/17, 910/16 979/17 за позовами майнових поручителів, пов'язаних з колишніми власниками ПриватБанку, за кредитами рефінансування, в НБУ і ПриватБанку про зобов'язання регулятора списати кошти з кореспондентських рахунків банку для погашення заборгованості за рефінансуванням і зобов'язання ПриватБанку погасити заборгованість перед НБУ », — повідомив юристи НБУ.

Згідно з судовими матеріалами, на 25 вересня 2017 року заборгованість ПриватБанку перед НБУ за кредитним договором (про рефінансування) № 19 склала 2,6 млрд грн, за яким НФЗ передав понад 60 вагонів в забезпечення цього боргу.

У той же час Тровелко Холдінгз Лімітед в якості забезпечення боргів ПриватБанку по рефінансуванню передало в іпотеку для НБУ нерухомість вартістю 143,3 млн грн.

Метою зазначених позовів, яких всього було подано близько 30, було звільнення від відповідальності не тільки юросіб, пов'язаних з колишніми власниками банку, які передали належне їм майно в заставу Нацбанку, а й фінансового поручителя — Ігоря Коломойського. Зазначена категорія справ розглядалася судами всіх інстанцій починаючи з 2017 року.

«Зауважимо, що Господарський суд Києва і Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли всі подібні позови і тільки після того, як Касаційний суд в складі Верховного Суду висловив правову позицію в підтримку НБУ і ПриватБанку і скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на сторону регулятора », — відзначили юристи НБУ.

Читайте також: Стали відомі аргументи суду про скасування націоналізації ПриватБанку

Після чого, майнові поручителі, враховуючи правові позиції апеляційного та касаційного судів, спробували оскаржити відповідні рішення звернувшись до Великої палати Верховного Суду.

«Однак, і Велика палата підтримала НБУ, і ПриватБанк, відмовивши в задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов'язаних з колишніми власниками банку. З огляду на положення господарського процесуального законодавства правові позиції Верховного Суду є обов'язковими для судів всіх інстанцій в подібних суперечках», — додали юристи.

Раніше суддя Господарського суду Києва Вадим Босий прийняв рішення перенести розгляд справи про визнання недійсними п'яти кредитних договорів рефінансування, за якими НБУ видав ПриватБанку 9,2 млрд грн і особистих поручительств по ним Ігоря Коломойського на 30 травня.

Коломойський вирішив підстрахувати рішення Печерського суду Києва від 20 квітня, яким були розірвані договори особистого поручительства бізнесмена Ігоря Коломойського за відповідним рефінансування, отриманого до націоналізації ПриватБанку. НБУ на підставі особистого поручительства Коломойського також подав позов в Женевський суд, вимагаючи повернути борги.

Коментарі - 4

+
+28
AleksandrBank
AleksandrBank
22 травня 2019, 10:35
#
Это пока капля в море по сравнению с долгами по кредитам на 150 + млрд.грн.
+
0
mafia11
mafia11
22 травня 2019, 19:52
#
Не в одном государстве так нагло не нарушаются Законы и так нагло не ведут себя по отношению к Закону!
+
0
sanch ☺
sanch ☺
23 травня 2019, 15:26
#
«личных поручительств по ним» я так понимаю Коломойский не долго будет гостить в Украине.
+
0
Григорий П
Григорий П
23 травня 2019, 16:15
#
Европа  - выдаст, только Израиль может стать новой родиной
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися