Укрсоцбанк у лютому звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позовом до Нацбанку, в якому просить скасувати рішення регулятора про застосування штрафу розміром 30,5 мільйона гривень. Про це повідомляє FinClub.
Укрсоцбанк подав до суду на НБУ за штраф 30,5 мільйонів
Що це означає
Нагадаємо, що НБУ в листопаді 2018 року оштрафував Укрсоцбанк майже на 30,5 млн грн за ризикову діяльніть у сфері фінмоніторингу, яка полягає у проведенні фінансових операцій з видачі готівкових коштів понад 1 млрд грн на підставі документів з ознаками фіктивності або взагалі при відсутності підтверджуючих документів з рахунків клієнтів.
Укрсоцбанк не був згоден з рішенням НБУ і погрожував оскаржити штраф.
«Укрсоцбанк категорично не згоден із звинуваченнями у веденні ризикової діяльності. Всі зазначені випадки ризикованих операцій були виявлені банком самостійно задовго до перевірки НБУ, і в більшості з них клієнтам було відмовлено в обслуговуванні згідно ст. 10 закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів», — заявилиа на початку грудня прес-служба Укрсоцбанку.
У банку погрожували судитися з НБУ. «У зв'язку з тим, що НБУ при винесенні рішення за результатами перевірки не взяв до уваги пояснення та заперечення банку, банк оскаржуватиме рішення регулятора в судових інстанціях», — заявили в установі й виконали свою обіцянку.
Коментарі - 4
Сегодня в Окружном админсуде Киева был объявлен перерыв до 14 марта.
Судьям нужно время на подготовку к празднованию 8-го марта, затем ещё время на отходняк.
Аудиторы НБУ также выявили случай снятия средств наличными физическим лицом, которое на момент осуществления этой операции было умершим. А 99 лиц и 42 лица-контрагента фигурируют в уголовных производствах (в частности по ч.1 ст.209, ч.1 ст. 205, ч.1 ст.212, ст. 185, 187, 309 Уголовного кодекса Украины). Кроме того, в НБУ утверждают, что отдельные финансовые операции проводились с использованием документов с признаками фиктивности или вообще при отсутствии подтверждающих документов.
При этом банк некоторым клиентам все же устанавливал неприемлемо высокий уровень риска и отказывал в обслуживании в связи с «проведением рисковых операций».
Выявленные нарушения были произведены в тот период, когда у Укрсоцбанка был другой владелец, поэтому новый владелец Укрсоцбанка (Альфа-банк) считает невозможным отвечать за правонарушения, которые происходили под контролем предыдущего собственника.
Логика конечно прикольная, хотя при покупке активов, покупаешь и все сопутствующие проблемы этих активов.