Принцип «менше ризиків – менше уваги, більше ризиків – більше уваги» банки мають застосовувати і під час здійснення валютного нагляду за валютними операціями своїх клієнтів. Про це йдеться в повідомленні НБУ.
7 лютого 2019, 10:07
Як банки наглядатимуть за клієнтськими операціями
Нова система валютного регулювання передбачає
- спрощений нагляд за дрібними операціями на суми до 150 тис. грн (за виключенням дроблення);
- застосування спрощених, стандартних або посилених вимог в залежності від наявних ризиків;
- класифікацію порушень і застосування значних заходів впливу регулятором виключно за суттєві порушення.
Що це дає
- Все це створює умови для побудови банками нової ризик-орієнтованої системи нагляду за клієнтськими операціями, що дозволить послабити валютний нагляд і вимагати мінімум документів щодо більшості операцій пересічних громадян і реального бізнесу, які не мають ознак сумнівних операцій.
- В свою чергу, вимоги законодавства щодо запобігання і протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму є нормами окремого законодавства, які не відміняються у зв’язку з запровадженням нового ризик-орієнтованого валютного нагляду.
- Банки будуть зобов’язані приділяти підвищену увагу операціям, які мають ознаки ризиковості.
- Як результат, ризик-орієнтований нагляд дозволить, з одного боку, спростити проведення прозорих валютних операцій населенням та бізнесом, зменшити їх часові та адміністративні витрати, а з іншого – приділити банкам більше уваги сумнівним операціям з метою попередження порушення законодавства, запобігання відтоку капіталу та проведення «схемних» операцій.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 13
Так же придется заказывать при снятии с карты и стоять в той же очереди.
Суть моего поста — если есть гривны, то купить валюту не проблема, а если нет гривны, то это проблема — все остальное детали.
Зачастую при работе с юр. лицами у банков свое видение требований, зачастую больше «на всякий случай» возьмем и эту бумажку.
Но направление движение однозначно верное. ИМХО