Мінфін - Курси валют України

Встановити
5 лютого 2019, 17:54

В Україні введуть інститут уповноваженого економічного оператора

Комітет Верховної Ради з питань податкової і митної політики підтримав і рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про введення інституту уповноваженого економічного оператора. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Комітет Верховної Ради з питань податкової і митної політики підтримав і рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про введення інституту уповноваженого економічного оператора.
Фото: 24.kz

Про що законопроект

  • Мета законопроекту – запровадити в Україні інститут авторизованого економічного оператора (АЕО), аналогічний тому, що функціонує в ЄС.
  • Значна частина положень законопроекту стосується зміни наявних нині процедур декларування товарів. Зокрема, законопроект передбачає запровадження короткої ввізної декларації, яка застосовується в ЄС.
  • Законопроект визначає коло суб’єктів, які можуть отримати статус АЕО. Це можуть бути підприємства, які виконують будь-яку роль в міжнародному ланцюгу постачання товарів (виробники, експортери, імпортери, митні представники, перевізники, експедитори, утримувачі митних складів).
  • Крім того, визначено зміст критеріїв, яким має відповідати підприємство для отримання статусу АЕО.
  • ​Текст законопроекту доповнено положенням щодо права митниць за заявою суб’єктів ЗЕД продовжувати попередньо встановлені строки переробки окремих товарів, виходячи з технологічних особливостей такої переробки, у тому числі понад строки, встановлені Митним кодексом України.

Що це дасть

  • За словами заступника міністра фінансів Сергія Верланова, концепція УЕО є провідною світовою практикою в міжнародній торгівлі.
  • Введення її в Україні дозволить наблизити українське законодавство до стандартів ЄС, зменшить бар'єри для міжнародної торгівлі і підвищить конкурентоспроможність українських експортерів.
  • Це дозволить українським компаніям, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, стати частиною всесвітньої торговельної мережі.

Коментарі - 1

+
0
Arthur77
Arthur77
5 лютого 2019, 18:13
#
А когда введут институт уполномоченного по защите от поборов фискальных органов? Или невдомёк, что на таможне творится?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися