Обсяг держборгу у світі на кінець 2018 року становив 66 трлн дол. (за ринковими валютними курсами), що майже вдвічі перевищує показник 2007 року і еквівалентно 80% глобального ВВП. Про це повідомляє «Фінмаркет» з посиланням на звіт міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.
24 січня 2019, 19:44
Обсяг держборгу у світі подвоївся за 10 років
Динаміка зростання заборгованості по країнах
- Заборгованість розвинених країн залишається відносно стабільною — близько рівня 50 трлн дол. - з 2012 року. Натомість борги держав з економікою, що розвивається (emerging markets) зросли до 15 трлн дол. з 10 трлн дол. за цей самий період.
- Найбільш значні темпи підвищення в процентному вираженні були відзначені в регіоні Близький Схід і Північна Африка (на 104%) і країнах, що на півдні від Сахари (на 75%). Проте на їх частку припадає лише незначна частина загального боргу — менше 1 трлн дол. у кожного регіону.
- «Рівень держборгу високий, у результаті чого багато держав перебувають у слабкій позиції перед обличчям жорсткості фінансових умов у зв'язку з початком підвищення процентних ставок у світі», — зазначає глобальний голова суверенних рейтингів Fitch Джеймс Маккормак.
Лідери за розміром держборгу
На частку 11 країн з найвищим рейтингом ААА припадає близько 40% світового держборгу. Цей показник майже не змінювався за останні два десятиліття.
- США (рейтинг ААА, прогноз — «стабільний») зараз є країною з найбільшим розміром боргу — близько 21 трлн дол. Його сума підвищується приблизно на 1 трлн дол. щорічно.
- Для порівняння: обсяг заборгованості Франції (АА, прогноз — «стабільний»), Німеччини (ААА, прогноз — «стабільний»), Італії (ВВВ, прогноз — «негативний») і Великобританії (АА, прогноз — «негативний») знаходився в діапазоні 2,4-2,7 трлн дол. на кінець 2018 року.
- До трійки лідерів входять також Японія (12 трлн дол.) і Китай (6 трлн дол.).
Прогноз на 2019 рік
- «У 2018 році було більше підвищень рейтингів, ніж зниження, однак, зважаючи на кількість негативних прогнозів, ми вважаємо, що 2019 рік менш сприятливим, особливо, для країн Латинської Америки, Близького Сходу і Африки», — прогнозує Дж. Маккормак.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 9
Если сранивать в проценте ВВП с обозначенными вами странами, то мы закредитованы куда меньше (кроме Китая)…
Страны попроще типа Китая, Индии, Польши и многих других к сравнению подойдет.
«то мы закредитованы куда меньше» у нас сейчас долг будет в пределах 70+% потому что еще нужно учесть полученные накануне нового года транш
тогда получается след картина
Эстония — 8%
Болгария — 23%
Чехия — 34%
Латвия — 34%
Румыния — 36%
Словакия 50%
Польша 51%
Албания 69%
Беларусь — 51%
Грузия 49%
Россия — 17%
Но долг будет дрейфовать в стороны 60%+, т.е. снижаться. Курс крепкий при высокой инфляции подгоняет долларовый эквивалент ВВП, потому долг будет помаленьку снижаться в %.
Юля покаже!