Мінфін - Курси валют України

Встановити
27 грудня 2018, 17:04

5 головних запитань про монетизацію пільг та субсидій

Кабінет міністрів України 27 грудня 2018 року схвалив постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Мінсоцполітики відповіло на 5 головних запитань, які найчастіше виникають у споживачів щодо монетизації субсидій. 

Чи потрібно повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно У ТРАВНІ подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

В Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Ви вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде АВТОМАТИЧНО відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлової субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону — у червні — суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

Як відбуватиметься оплата комуналки?

Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

Чому Ощадбанк?

Ощадбанк є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.

Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий ДОСВІД щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.

Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.

Уявімо ситуацію, що 8 млрд. грн. щомісяця замість оплати комуналки попадатимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же Нафтогазом за куплений газ.

Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону ЕНЕРГООЩАДНІ українці зможуть забрати з банку готівкою.

Як повідомляв «Мінфін», монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. 

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Коментарі - 5

+
+57
Seven S
Seven S
28 грудня 2018, 20:18
#
Монетизация — новый способ обокрасть.
Вместо оплаты за коммуналку, будут давать намного меньше, зато как звучит красиво «монетизация», «будете забирать оставшиеся деньги», да, конечно, поверили тут все сразу же
+
+13
Pens
Pens
28 грудня 2018, 23:24
#
«будет получать по результатам отопительного сезона наличными все, что было сэкономлено.»
Я так понимаю есть шанс только для жителей с индивидуальными счетчиками тепла? Жители без счетчиков или с общедомовыми вряд ли смогут что-либо сэкономить.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
29 грудня 2018, 13:44
#
«Жители без счетчиков или с общедомовыми вряд ли смогут что-либо сэкономить.»

Если ничего не делать — то конечно никакой экономии не будет.

А вот если следить, чтобы все окна в подъездах были с двойными стёклами и в зимний период были закрыты, да ещё и не забывать вторые (внутренние) двери в подъездах прикрывать зимой, то можно до 30% сэкономить не напрягаясь…
Да и вентиляционные решетки должны стоять на отдушинах в подвалы а не огромные дыры-провалы, через которые тепло уходит на обогрев окружающей среды.
А там можно вспомнить и о технических этажах — ведь в большинстве домов почти все окна на техническом этаже выбиты — а это тоже приводит к потерям тепла.

Так что для пенсионеров есть огромный фронт работ — искать недостатки и браться за их устранение — своими силами или с привлечением сторонних организаций.

+
+13
Pens
Pens
29 грудня 2018, 14:17
#
Я понимаю, что ваша зарплата штатного тролля зависит от количества напечатанных символов. Но прежде чем что-то писать, попытайтесь разобраться в ситуации. В нашем доме общедомовой счетчик и все выполнено согласно вашим рекомендациям. Ну а теперь задачка на сообразительность — почему получающие субсидию жильцы, никогда не смогут сэкономить на отоплении? И большая просьба, если интеллект школоты не справляется с таким «трудным» заданием, не надо писать пространную чушь ради собственного заработка.
+
+12
Qwerty1999
Qwerty1999
29 грудня 2018, 16:18
#
Pens

У меня, в отличие от вас, есть что и с чем сравнивать…
Две одинаковые квартиры с одинаковой площадью, на одинаковых этажах в домах с одинаковой планировкой и даже роза ветров одинакова.
На одном доме стоит общедомовой узел учёта а на другом нет.
Разница в платежах на отопление за прошлый год — 30% а то и больше.

В этом году за теплый ноябрь со счётчиком 356 гривен, без счётчика — 1108 гривен.

Ну а пенсионеры могут и дальше только ныть на всех форумах ну и конечно пытаться оскорблять тех, кто их реально содержит своими налогами и отчислениями в ПФ.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися