Темпи зростання обсягу роздрібного кредитування в Україні в 2019 році можуть скласти 30-40%, вважають банкіри, опитані «Інтерфакс-Україна».
Банкіри вірять, що обсяг роздрібного кредитування зросте на 30-40%
Що буде з ринком?
- У 2019 році споживчі кредити залишаться основною складовою і драйвером зростання кредитного портфеля банків і основним напрямком роздрібного кредитування: вони і зараз формують понад 80% всіх роздрібних кредитів у гривні.
- Темпи зростання роздрібних кредитів можуть скласти 40%, найбільш динамічне зростання збережеться в сегментах коротких кредитів до року, а також від одного до п'яти років.
«Ми вважаємо, що введений режим воєнного стану в поточній ситуації не повинен кардинально відбитися на правах або фінансовому стані клієнтів. Профільні служби банку більш пильно моніторять ситуацію в областях, де введено воєнний стан», — сказав заступник голови правління — директор з роздрібного бізнесу банку Кредит Дніпро Олег Пахомов.
Отримати карту «Freecard gold» банку Кредит Дніпро
- У 2019 очікується уповільнення зростання ВВП до 3% з 3,2-3,5% в 2018 році, при цьому драйвером знову буде споживчий, а не реальний сектор.
- У той же час інфляційна динаміка змушує НБУ підтримувати жорстку монетарну політику, підвищуючи облікову ставку і тим самим здорожуючи гривневий ресурс на ринку.
- В таких умовах банки як і раніше будуть віддавати перевагу частині ресурсів розміщувати не в кредитні програми, а в безризикові операції з депозитними сертифікатами та ОВДП.
Голова правління Айбокс Банку Галина Хейло вважає, що темпи зростання обсягу кредитування населення в 2019 році можуть скласти 30%.
«У 2018-му році обсяг кредитування населення значно зріс і за підсумками року може скласти 50%. У 2019 банки можуть продовжувати нарощувати обсяг кредитування населення, але темпи приросту можуть трохи сповільнитися-до 30%. Такий прогноз обумовлений тим, що інфляція в 2019 року може посилитися, а витрати на оплату праці будуть стримуватися », — сказала вона.
- Введення воєнного стану поки не відбилося на планах банків по кредитуванню, так як воно введено на короткий період і менш ніж в половині областей країни.
Керівник департаменту кредитування РВС Банку Наталія Голуб вважає, що обсяг роздрібного кредитування зросте наступного року на 30%.
Заступник голови правління ПУМБ з роздрібного бізнесу Себастіан Рубай вважає, що портфель роздрібного кредитування банків зросте приблизно на 15%.
Оформити «Бонус до депозитів» від ПУМБ
Директор департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Олег Кляпко вважає, що в 2019 році фокус роздрібного кредитування зміститься в високомаржинальних продукти з короткими термінами оборотності. Пріоритетними напрямками будуть кеш-кредити і кредитні карти.
При цьому темпи заставного кредитування фізичних осіб на іпотеку або авто не будуть такими високими, як у 2017-2018 рр.
Банкіри вважають, що ставки за роздрібними кредитами в 2019 році залишаться високими.
Коментарі - 9
Если будут подходы к заемщикам как в Moneyveo — у нас будут проблемы
Результат будет аналогичный 2008 и 2014годам, когда лопнет пузырь физиков.
2008 в основном упали банки которые имели большие кред портфели в валюте как для ФЛ так и ЮЛ и не было материнской структуры за границей для поддержки или местный акционер не смог сделать докапитализацию чтоб перекрыть резервы.
в 2014 причиной был как курс, но уже не столь критично даже при большем росте (так как валютный портфель остался небольшой + по нему уже практически были сформированы резервы), так и основной причиной это кэптивность банков и недостаток ресурсов. То есть здесь была правильная работа НБУ по выводу шарашкиных контор с финансового рынка!
Как раз беззалоговые КК, CASH и POS кредиты на товар, были тем чуть ли не единственным что давало банкам реально зарабатывать и выживать.
Сейчас это все малые суммы и в гривне, это кред.портфель легко взыскать.
Как раз сотню тысяч малых сумм гораздо тяжелее взыскать чем пару тысяч крупных долгов.
«Как раз сотню тысяч малых сумм гораздо тяжелее взыскать чем пару тысяч крупных долгов.» — ноу комент… Можете подсказать, откуда такие познания в банковской деятельности?:)
Если примут закон по типу северных соседей, когда по решению суда блокируются счета недобросовестного плательщика — тогда такие кредиты взыскать не сложно, так как суммы небольшие. Главное — обкатать схему и процедуру. А с нашей текущей системой — упаришься ты бегать за кредитами на 20-30-50 тыс. грн. Их выбивание обойдется дороже, будут продавать коллекторам со скидкой и терпеть убытки.