Український фріланс-сервіс Freelancehunt.com проаналізував, картами яких банків найбільш охоче платили замовники і на карти яких фінустанов отримували оплату фрілансери у 2018 році.
Топ-5 банків, які люблять фрілансери
За даними дослідження, лідером сегменту залишається Приватбанк. За рік він трохи зменшив охоплення — серед замовників особливо відчутно, знизивши показники з 81% на початку року до 72% в кінці, а серед фрілансерів — з 93% до 88%. Однак більш ніж дві третини користувачів платформи використовували для розрахунків саме карти Приватбанку. Зручний і популярний Приват24 продовжує використовувати переважна кількість тих, хто працює або замовляє послуги в онлайні.
Свої позиції посилив і monobank. Цей проект в кінці року вийшов на друге місце — як серед замовників, так і серед фрілансерів. Основне зростання було саме серед тих, хто замовляє послуги віддалених фахівців. На початку 2018 року Монобанк використовували майже 4% замовників, тоді як в кінці — вже понад 12%. Зростання серед фрілансерів було скромнішим — з четвертого місця і 1,28% банк піднявся на друге з 6,44% від загальної кількості виплат.
Приватбанк та Монобанк істотно сприяли позиціям Mastercard — серед замовників карти саме цієї платіжної системи майже у 70%, в той час як Visa — тільки у 30%.
У ТОП5 за підсумками року серед замовників, що оплачували послуги, також входять Альфабанк (3,6%), Укрсиббанк (2,67%) та Райффайзен Банк Аваль (2,05%).
У ТОП5 за підсумками року серед фрілансерів, що отримували оплату, — на третьому все також Альфабанк (1,7%), за ним йде Райффайзен Банк Аваль (0,7%) і після — Ощадбанк (0,57%).
Коментарі - 7
Или на физ. лицо? Если на лицо, то налоги оплачиваете? Я бы на Вашем месте перестраховался на будущее.
А то как-то 19,5% от захода я бы не рекомендовал платить.
Просто, если человек заводит себе, как ему кажется за безобидный фриланс переводами на счета в Привате, то тут нужно понимать, что есть риск, что рано или поздно налоговики посчитают эти переводы ДОХОДАМИ физлица (как это и есть по сути) и обяжут заплатить налоги с этих самых доходов.
Поэтому лучше сразу делать на перспективу ФОП — и получать на него выручку.
Есть разница физ. лицо 18%+1,5% или ФОП около 5% от дохода?
После пополнения терминала сумма через несколько минут уже на счету.