Агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг ПриватБанку в іноземній та національній валюті на рівні «В-» зі стабільним прогнозом. Про це повідомляє Finbalance.
Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг ПриватБанку
Як повідомляється, при цьому рейтинг банку за національною шкалою підвищений до рівня «АА(ukr)» (з огляду на переоцінку профілів Ощадбанку та Укрексімбанку, в яких «В-» зі стабільним прогнозом).
Як констатує Fitch, кредитний профіль ПриватБанку значною мірою визначається тим, що на кінець першого півріччя-2018 близько 60% його активів складали держоблігації, більшість з яких внесені урядом в капітал в 2017 році, тоді як кредитний портфель — 17% активів (за вирахуванням резервів на покриття збитків), з яких, за оцінками менеджменту банку, 76% пов`язані з попередніми власниками.
Разом з тим, на думку Fitch, ПриватБанк вже визнав більшість проблем з якістю активів (на кінець першого півріччя-2018троку було зарезервовано 83% валових кредитів).
На думку аналітиків агентства, капіталізація ПриватБанку є помірною, а банк є чутливим до ризику наслідків судового процесу з держателями євробондів, які потрапили під списання (bail-in) у процесі націоналізації. Йдеться про 375 млн дол плюс прострочені відсотки, що становило 35% капіталу на кінець першого півріччя-2018 року.
Замовити картку ПриватБанка
Fitch звертає увагу, з одного боку, на поліпшення показників карткового бізнесу Приватбанку, а з іншого — на вразливість банку в питанні ліквідності та значну залежність від депозитного фондування. Агентство вказує на те, що не розглядає суверенні облігації (66% зобов`язань на вказану дату) як надійне джерело ліквідності для банку, оскільки підтримка НБУ — особливо в іноземній валюті — не може бути доступною в будь-який час.
За оцінками Fitch, влада України схильна підтримувати ПриватБанк (особливо в національній валюті), з огляду в т.ч. на те, що фінустанова належить державі та займає 35% ринку депозитів населення. Разом з тим, здатність надавати банку підтримку в іноземній валюті є обмеженою, з огляду на суверенний рейтинг України («B-»).
Агентство також нагадує про заявлені урядом плани продати контрольний пакет акцій ПриватБанку до кінця 2022 року.
Коментарі