24 жовтня 2018, 18:37 Читать на русском

Оприлюднено проект закону щодо впровадження плану дій BEPS в Україні

Міністерство фінансів України та Національний банк оприлюднили проект закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування».

Міністерство фінансів України та Національний банк оприлюднили проект закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування».
Фото: icg-seminar.com.ua

Даний проект покликаний підтримати фінансову стабільність в країні в умовах переходу до вільного руху капіталу, підвищити ефективність податкового регулювання та запровадити єдині вимоги до прозорості ведення бізнесу в Україні за міжнародними стандартами.

Україна розпочала процес підготовки до запровадження Плану дій BEPS у 2016 році. План дій BEPS передбачає 15 дій для усунення прогалин у міжнародному податковому регулюванні і розбіжностей в національному податковому законодавстві різних країн. 

Проект закону спрямований на втілення в Україні восьми найбільш критичних для нашої країни кроків:

Дія 3: розкриття фізичними особами-резидентами України своєї участі в іноземних компаніях, які вони контролюють, і правила оподаткування таких компаній;

Дія 4: обмеження витрат на фінансові операції з пов’язаними особами;

Дія 6: запобігання зловживанням у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування;

Дія 7: запобігання штучному уникненню визнання статусу постійного представництва;

Дії 8-10: удосконалення контролю за трансфертним ціноутворенням;

Дія 13: правила звітності в розрізі країн для міжнародних груп компаній.

Читайте також: Відмова від BEPS завадить розвитку економіки України

«Підвищення ефективності податкового регулювання відповідно до плану дій BEPS вкрай важливе для забезпечення фінансової стабільності в Україні в умовах переходу до вільного руху капіталу, передбаченого законом України «Про валюту і валютні операції», — йдеться в повідомленні Мінфіну.

Міністерство також зазначило, що прийняття цього законопроекту дозволить уникнути визнання України як країни, що не співпрацює з питань оподаткування. Це, в свою чергу, розширить можливості для ведення українським бізнесом повноцінної діяльності на зовнішніх ринках, уникаючи упередженого ставлення з боку іноземних контрагентів, банків та інвесторів.

  • BEPS (розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування) — проект Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), план боротьби з ухиленням від оподаткування та виведенням грошей в офшори.
  • Ініціатива країн G20 обумовлена потребою розробити багатосторонній механізм боротьби з податковим плануванням, спрямованим на зменшення податкової бази та переміщення оподатковуваного прибутку до юрисдикцій з більш сприятливим режимом оподаткування.

Коментарі - 2

+
0
avantoffer
avantoffer
25 жовтня 2018, 12:36
#
Интересно будет увидеть поименное голосование :)
+
0
avantoffer
avantoffer
25 жовтня 2018, 12:38
#
Еще бы придумали как из США получать данные, а не только через банки сливать их в одностороннем порядке
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама