19 жовтня 2018, 9:42 Читать на русском

Топ-100 найпрозоріших для бізнесу міст України. Інфографіка

Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International виміряло прозорість інвестиційної сфери 100 найбільших міст України. Про це повідомляється на сайті організації.

Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в рамках програми Transparent cities виміряло прозорість інвестиційної сфери 100 найбільших міст України.
Фото: ti-ukraine.org

Всього було сформовано 17 індикаторів, які допоможуть відобразити реальну прозорість міста в інвестиційній сфері.

Над розробкою методології дослідження спільно з експертами TIU працювали іноземні інвестори, українські підприємства та соціальні підрозділи міських рад.

У містах було перевірено наявність антикорупційних програм, існуючу та опубліковану політику щодо конфлікту інтересів у міських радах, проведення перевірки діяльності підприємств міста, наявність інструментів та можливостей у інвестиційному секторі та інше.

Перше місце у рейтингу здобув Івано-Франківськ, отримавши 15 балів з 20 можливих. Для досягнення максимального показника місту рекомендується впровадити електронні аукціони сезонної торгівлі, підключити місто до платформи, яка допомагає людям відкрити власний бізнес, опублікувати перелік діючих регуляторних актів, включити до членів виконавчого комітету підприємців.

Друге місце посіло місто Київ з 12,7 балами. Місту варто впровадити для досягнення максимальної кількості балів наступні рекомендації: розмістити інформацію про інженерні мережі, врегулювати конфлікт інтересів членів виконавчого комітету, підключити місто до платформи, яка допомагає людям відкрити власний бізнес. Краща практика Києва – електронні аукціони для продажу прав на розміщення сезонної торгівлі.

Всього 0,7 балів відділяє Вінницю, яка зайняла третє місце у рейтингу, від другої сходинки. Місту необхідно покращити ситуацію з включенням підприємців до членів виконавчого комітету, врегулювати конфлікт інтересів членів виконавчого комітету, розмістити інформацію про інженерні мережі на офіційному сайті та запровадити електронні аукціони для сезонної торгівлі. Кращою практикою у місті є розділ для роботи з інвесторами. Наразі у Вінниці 12 балів з 20-ти.

Найгірші результати у таких міст як Дунаївці, Кривий Ріг, Новомосковськ, Покровськ, Прилуки, Умань, Черкаси, Шостка, які не набрали жодного балу.

Результати такого дослідження допоможуть зменшити корупційні ризики та полегшать процес інвестування та створення нового бізнесу на місцевому рівні.

Результати вимірювання прозорості інвестиційної сфери стануть частиною великого дослідження Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України.

Коментарі - 3

+
0
allexpl
allexpl
19 жовтня 2018, 11:03
#
Картинки — для фона?
кликабельными сделать нельзя было?
+
0
Анна  Недогибченко
Анна Недогибченко
19 жовтня 2018, 11:15
#
+
0
allexpl
allexpl
19 жовтня 2018, 12:16
#
Спасибо
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама