Мінфін - Курси валют України

Встановити
18 жовтня 2018, 19:54

НБУ затвердив механізм резервування угод за валютними форвардами та ф’ючерсами

Національний банк розробив та затвердив для банків механізм з формування резервів за валютними форвардними та ф’ючерсними угодами, який може бути задіяний в разі необхідності для забезпечення фінансової стабільності.

Національний банк розробив та затвердив для банків механізм з формування резервів за валютними форвардними та ф’ючерсними угодами, який може бути задіяний в разі необхідності для забезпечення фінансової стабільності.
Фото: flickr.com

Цей інструмент запобігає виникненню системних ризиків, пов’язаних з укладанням контрактів, змінною величиною яких є валютний курс або ціна банківського металу до валютного курсу.

Рішення про застосування цього механізму приймає правління Національного банку. До появи відповідного окремого рішення правління зазначені вимоги до резервування за форвардними та ф’ючерсними контрактами застосовуватись не будуть.

У разі використання механізму, резервування здійснюватиметься за усіма видами операцій за форвардними та ф’ючерсними контрактами з поставкою або без поставки базового активу, змінною величиною яких є валютний курс або ціна банківського металу до валютного курсу.

В такому випадку резерви формуватимуться у національній валюті, а зобов’язання щодо їх формування виникатиме з дня, наступного з дати укладення угоди, та діятиме до дня остаточного здійснення розрахунків за угодою або її розірвання включно. При цьому, ставка резервування буде незмінною на весь період дії контракту. Резервуванню підлягатимуть лише ті контракти, які було укладені після офіційного запровадження вимоги окремим рішенням правління.

Що це дасть?

За словами НБУ, поява нового механізму сприятиме уникненню ризиків накопичення валютних дисбалансів, які можуть виникати внаслідок укладання учасниками ринку контрактів за валютними форвардними та ф’ючерсними угодами. Також дозволить здійснювати одночасний контроль за дотриманням банками нормативів обов'язкового резервування та резервування за такими контрактами.

Постанови набувають чинності з 19 жовтня 2018 року. Прийняття рішення про запровадження механізму потребує затвердження окремим нормативно-правовим актом, який має містити відповідні строки його вступу в дію.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 6

+
0
bampi
bampi
18 жовтня 2018, 21:53
#
Да уж. Сочувствую банкам. Механизм отличный, особенно для стабилизации, но читаем ст.139 НК о «разницы, которые возникают при формировании резервов».

Резервы после оффсета или погашения «увеличивают финансовый результат до налогообложения на сумму расходов на создание резервов расходов»
+
+15
yarg
yarg
19 жовтня 2018, 11:10
#
А что сочуствовать? это заложат в тариф для клиентов, да и все. В убыток работать никто не будет.
+
0
bampi
bampi
19 жовтня 2018, 17:07
#
Для каких клиентов? Я клиент (юр или физ), пусть назовем Дуб Дерево. Мне продал банк месячный шорт по форварду на гривня доллар по 28 на 20 млн у.е.. Произошел скачек от начала договора до исполнения с 28 до 36 (всякое бывает). Банк начинает требовать у Дуб Дерево их доход. Я, как сознательный гражданин, иду в суд и говорю, что платить не собираюсь. Банк мне говорил, что это застрахует меня от рисков, а вышло все наоборот. Суды долго будут разжевывать, но примет где-то решение, которое прописано в ЦК ст627 и ЦК ст3.6, что банк действовал недобросовестно по отношению к Дуб Дерево. Так как он Дуб и знать не знает, что форвард — это сложный производный фин инструмент.
Но Дуб Дерево не *** , конечно, он заключил (через подставных лиц) еще и с банком другим, но обратную сделку. Все считай в наваре) Читаем прецеденты
+
0
bampi
bampi
19 жовтня 2018, 17:28
#
ЦК 509.3
+
0
987
987
19 жовтня 2018, 14:55
#
А ларчик просто открывался: https://ubr.ua/finances/exchange-market/natsbank-hotovitsja-spasat-hrivnu-zapustit-rezervirovanie-esli-kurs-rasshatajut-3877185
«Так что обещание ввести новые резервы — это ничто иное как предупреждение валютчикам. Если они разгуляются и сильно ударят по курсу гривны — им тут же введут новое драконовское требование. Скорее всего, с высокой резервной ставкой, которое сведет на нет всю суть форвардных и фьючерсных сделок. Поставит на них крест.
«Резервирование — действенный инструмент, который позволит оперативно стабилизировать ситуацию на валютном рынке. Можно будет быстро свернуть спрос на доллар, и остановить спекуляции на рынке», — отметил в беседе с UBR.ua председатель правления RwS bank Владислав Кравец.»
+
0
bampi
bampi
19 жовтня 2018, 17:09
#
Это требование Базеля, а не НБУ — https://www.bis.org/bcbs/publ/d317.htm
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися