10 жовтня 2018, 15:45 Читать на русском

Кабмін прийняв вдосконалену програму «Доступне житло»

Сьогодні на засіданні уряду була прийнята постанова «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом», розроблена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Сьогодні на засіданні уряду була прийнята постанова «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом», розроблена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Фото: dpchas.com.ua

Мета постанови: мінімізувати корупційні ризики при реалізації програми забезпечення громадян доступним житлом.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Питання є вкрай важливим для людей, які потребують державної допомоги у придбанні житла, і більшість з тих, хто потребує такої допомоги, — це учасники АТО і ВПО, тому підтримка Кабміном цієї постанови була дуже потрібною», — сказав він.

Наразі Мінрегіон приводить у відповідність нормативно-правові акти, що були розроблені у попередні роки та регламентували використання коштів за програмою доступного житла.

Інвестувати в нерухомість. Об'єкти Київміськбуду 

Зокрема, зміни, які передбачаються в програмі забезпечення доступним житлом:

  • самостійний вибір громадянами житла за критеріями, визначеними постановою;
  • можливість для учасників програми придбати вже готове житло від забудовника;
  • розгляд комісією Мінрегіону відповідності відібраних учасників програми вимогам законодавства;
  • зменшення верхньої межі рівня доходу для учасників програми, що дасть можливість надавати державну підтримку особам, які її дійсно потребують (було 5 середньомісячних зарплат на члена сім’ї, пропонується зменшити до 3);
  • неупереджений розподіл коштів між регіонами пропорційно кількості населення в регіоні;
  • недопущення зловживань з боку учасників програми (наприклад, можливого продажу придбаного за програмою житла одразу після придбання) – кожен учасник має підтверджувати факт проживання в цьому житлі протягом 3-х років після придбання;
  • відкрите інформування, через сайт Держмолодьжитла, про учасників програми та тих хто отримує державну підтримку.

В чому полягає програма «Доступне житло»: держпідтримка за програмою полягає в оплаті за рахунок бюджетних коштів частини вартості житла: 50% — учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам, 30% — громадянам, які потребують поліпшення житлових умов.

На 2018 рік на програму «Доступне житло» передбачено 100 млн гривень.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама