Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських «дочок» російських держбанків — ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку. Що означає такий вердикт і що може за ним послідувати, розбирався Finclub. «Мінфін» відібрав головне.
Коломойський проти російських банків. Що далі
Хто подав позов
Судову тяжбу з дочками російських держбанків затіяли екс-приватівці. Позов подав колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет та 18 компаній, що мають відношення до екс-співвласника банку Ігоря Коломойського.
Чому судяться
Після анексії Криму Росією у вересні 2014 року самопроголошена влада півострова відібрала нерухомість і активи українського олігарха. Серед них відомий санаторій «Форос» в Ялті, 39 офісів ПриватБанку, 43 квартири в Ялті, пансіонат «Геолог» в Гурзуфі, більше 30 об'єктів нерухомості в Керчі, дитячий заклад оздоровлення в Алушті, нежитлові будівлі в Сімферополі, 32 АЗС, аеропорт «Бельбек» і нафтобаза. У червні 2015 року компанії Коломойського ініціювали в Гаазькому арбітражі розгляд, вимагаючи від Росії компенсацію за втрачену нерухомість.
Слухання у справі завершилися 2 травня 2018 року одноголосним рішенням арбітражу з питань відповідальності РФ перед ТОВ «Еверест Істейт» та групи позивачів, а також про компенсацію збитків за відсутність доступу до їх нерухомості в Криму. Заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль повідомляла, що суд постановив стягнути з Росії $159 млн. Видання iareporter.com уточнює, що Росія повинна виплатити як компенсацію $130 млн, а ще $29 млн це відсотки з 2014 року.
І хоча рішення Гааского арбітражу є остаточним і обов'язковим для сторін, у Кремлі його не збиралися виконувати. Тому, як пише видання, в липні 2018-го Олександр Дубілет і компанії Ігоря Коломойського звернулися до українського суду, щоб виконати на території України рішення нідерландського суду щодо примусового стягнення грошей з Росії. Йдеться про $130,486 млн та відсотки на цю суму за 4 роки.
Щоб росіяни не змогли ухилитися від сплати боргу, екс-приватівці в серпні ініціювали арешт акцій українських «дочок» російських банків та інші заходи забезпечення.
Що далі
За інформацією FinClub, в російських держбанках незадоволені рішенням українського суду, оскільки воно заважає планам ВТБ Банку, який розглядав варіант здачі ліцензії в НБУ ще до кінця 2018 року. За інформацією російських ЗМІ, Промінвестбанк у листопаді також планував розглянути можливість відмови від ліцензії.
Тепер їм усім доведеться переглянути свої плани. «Схоже, що покупця на ці активи все одно немає. А ось зі зменшенням присутності можуть бути проблеми після рішення суду», — говорить керівник аналітичного департаменту ІК Concorde Capital Олександр Паращій. На його думку, дуже ймовірно, що таке судове рішення буде успішно оскаржене.
На оскарження арешту у Верховному Суді у росіян є 30 днів.
Коментарі - 33
Не превращайте сайт в помойку.
Сколько там беня крымчан обокрал в 2014? Деньги вкладчикам «Приватбанка» АСВ вернул, значит Россия может вполне начать охоту за активами олигарха Коломойского за границей. Зря он это затеял.
Не обращайте внимания, это один из ваших последователей.
Он ещё не научился складно врать, поэтому делает такие ляпы.
15 :) ) )
Про структуру ЦБ хорошо описано в книжке Н.Старикова «Национализация рубля». Эта книга настольная для Путина. Это было засвечено неоднократно при съёмках различных интервью в том числе с Оливером Стоуном. Можете сами проверить. Ну или мне на слово поверить — ваше право )
Причем так ''национализирует'', что Роиссе станет резко не до Украины)
А он все никак)
Хотя повысил пенсионный возраст и НДС.
Еще б НДФЛ как у нас, и расширил базу...)
Турция, Иран и РФ уже между собой торгуют без доллара, а Иран так уже давно от доллара отказался.
Трамп походу, реально ставленник Путина т.к. ругается со всеми с кем может и против всех вводит санкции. Все эти санкции приведут к ограничению торговли с США. Вот сегодня ввели на 200 млрд пошлины против Китая. Удачи
При этом поняли, что без Дерипаски им плохо живётся и отменили санкции против Русала (точнее уточнили, мол с кем работали — с теми можете не просто работать, но и новые контракты заключать). Удачи
И да, России уже сейчас (и, кстати, уже давно), я думаю, резко не до Украины т.к. нынешние вяленькие перестрелочки на востоке это вообще не показатели. Есть пара сотен отпускников на востоке и пара сотен юристов в международных судах. Вот и всё взаомодействие. А, ну да. Ещё пара сотен моряков на проверке судов, идущих в Мариуполь. От этого кому-то легче стало?
''Юнкер заявил о дедолларизации внутри ЕС'' — а они разве не эмитенты евро, одной из резераных валют?
''Турция, Иран и РФ уже между собой торгуют без доллара'' — ага, за лиры, рубли и иранские реалы?
Нафига Роиссе лиры с реалами?
Мне уже смешно.
''России уже сейчас (и, кстати, уже давно), я думаю, резко не до Украины т.к. нынешние вяленькие перестрелочки на востоке это вообще не показатели'' — неа, пускай еще рубель ''национализируют'', и НДФЛ повысят, тогда поверю)
Иран уже давным-давно на евро сидит, РФ так же в евро планирует контракты заключать с теми же странами ЕС. Как уже правильно заметили — эмитентами Евро.
Ведь речь не про переходе на рубль во всех сделках, а в отказе от доллара (переход хоть на тугрики по словам Путина). Когда бакс будет занимать менее половины торговых операций в мире (а сейчас 63%), то можно и национализироать. Думаю, что Путин планирует это сделать в нынешний президентский срок.
Так что вы всё правильно понимаете, но делаете неверный акцент. Вопрос не придти к рублю в ВЭД, а уйти от доллара.
Китайские компании спешат принимать хоть еврами, хоть юанями. Это, как вы понимаете, не доллары )
Не выдавайте желаемое за действительное.
Сами уже от доллара отказались?:)
Для «Привата» это был форс-мажор.
Кстати, они от своих обязательств перед клиентами не отказывались.
Он сейчас вроде ''на санации''.