12 вересня 2018, 15:13 Читать на русском

НБУ: Інфляційний тиск в Україні залишається високим

Попри послаблення тиску з боку цін на продукти харчування, фундаментальний інфляційний тиск залишається високим на тлі стійкого споживчого попиту. Про це йдеться в коментарі регулятора.

Попри послаблення тиску з боку цін на продукти харчування, фундаментальний інфляційний тиск залишається високим на тлі стійкого споживчого попиту.
Фото: flickr.com

Крім того, більш швидке зростання цін на паливо та високі темпи зростання заробітних плат стимулюють підвищення адміністративно-регульованих цін.

Регулятор нагадав, що у серпні 2018 року споживча інфляція лишилась майже на рівні попереднього місяця і становила 9% у річному вимірі (8,9% у липні). У місячному вимірі рівень цін не змінився.

Базова інфляція в серпні незначно знизилася – до 8,7% та в цілому відповідала прогнозу.

Так, зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки уповільнювалося швидше, ніж прогнозувалося. Цьому сприяли нижчі темпи зростання цін на сировину, у тому числі через розширення вітчизняної та імпортної пропозиції, а також зниження світових цін на молочні та м’ясні продукти.

Відповідно, і надалі знижувалися темпи зростання цін на вироби з м’яса та молока, у тому числі на вершкове масло.

Також уповільнилося зростання цін на одяг та взуття, завдяки зміцненню курсу гривні до валют країн – торговельних партнерів у першому півріччі.

Водночас, послаблення курсу гривні у серпні призвело до незначного прискорення зростання цін на інші, переважно імпортні, непродовольчі товари, зокрема на побутову техніку, автомобілі, посуд тощо.

Темпи зростання вартості послуг залишилися незмінними. Зростання вартості послуг закладів громадського харчування уповільнилося завдяки зниженню темпів зростання цін на продукти харчування.

Водночас через подальший тиск з боку споживчого попиту, а також значну імпортну складову в собівартості окремих видів послуг, прискорилося зростання вартості послуг закладів по особистому догляду, туристичних послуг, послуг з ремонту житла тощо.

Темпи зростання цін на сирі продукти харчування в серпні прискорилися, однак залишалися низькими, що відповідало прогнозу. Трохи більше, ніж очікувалося, подорожчали овочі. Водночас ціни на фрукти очікувано поглибили падіння завдяки високим показникам урожаю яблук та деяких інших фруктів та ягід.

Темпи зростання адміністративно регульованих цін (13,8%) залишилися на рівні попереднього місяця, однак перевищували прогноз.

Зокрема, більш суттєво подорожчали послуги міського транспорту у Києві та інших містах і перевезення літаком через підвищення вартості палива та збільшення витрат на оплату праці.

Водночас, повільніше зростання цін на тютюнові вироби та алкогольні напої частково компенсувало прискорене зростання вартості транспортних послуг.

Зростання цін на паливо прискорилося (до 19,5%) та незначно перевищило прогноз внаслідок здорожчання нафти на світових ринках.

Коментарі - 1

+
+25
Ladoga
Ladoga
12 вересня 2018, 15:25
#
Но гривневые ОВГЗ выпустить- мы просто обязаны.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама