29 серпня 2018, 15:54 Читать на русском

У ProZorro були оскаржені закупівлі на 6 мільярдів гривень

Представники Центру протидії корупції у 2017 році оскаржили закупівель в електронній системі ProZorro на понад 6 мільярдів гривень. Про це заявив під час прес-конференції юрист громадської організації Денис Свириденко, повідомляє Укрінформ.

Представники Центру протидії корупції у 2017 році оскаржили закупівель в електронній системі ProZorro на понад 6 мільярдів гривень.
Фото: epravda.com.ua

«Протягом 2017 року ми оскаржили близько 300 закупівель на суму понад 6 млрд грн. Також із 2017 року по липень 2018 року ми добилися скасування і розірвання договорів закупівель, які відбулися з порушеннями, на понад 290 млн грн», — сказав він.

Свириденко розповів, що за два роки роботи електронної системи ProZorro виникла ціла система зловживань і схем.

Читайте також: На ProZorro.Продажі відбувся перший аукціон малої приватизації

Серед найпоширеніших є змова учасників торгів, які не є справжніми конкурентами. Як правило, перед тендером такі компанії з-поміж себе визначають переможця. Ознакою такої схеми можуть бути однакові помилки у тендерній документації, однакові телефони компаній і навіть адреси реєстрації.

Також у тендерах перемагають і компанії з так званого «чорного списку» Антимонопольного комітету, які після виявлених порушень не мають права протягом трьох років брати участі у торгах.

Читайте також: ProZorro.Продажі заробила для держави в липні 9,5 мільярда гривень

Серед порушень є і навмисне «дроблення» закупівель на частини, щоб уникнути участі міжнародних компаній у торгах. За правилами, вони мають на це право, коли сума закупівлі сягає 137 тис. євро.

«Ці основні схеми дозволяють віддавати мільйони бюджетних коштів у руки недобросовісних чи навіть фіктивних компаній. А покарань за такі дії фактично немає. Адже аналіз судових рішень показав, що фактично за півтора року — від 2017-го до липня 2018-го — є лише 33 судові вироки щодо вчинення злочинів під час тендерів», — зазначив Свириденко.

Загалом, підсумував юрист, завдяки скаргам ЦПК Антимонопольний комітет України оштрафував недобросовісних учасників за змови на торгах на 1,36 млн грн.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися