Мінфін - Курси валют України

Встановити
23 серпня 2018, 17:05

Держборг України тестували за «шоковим» курсом

Міністерство фінансів вивчило п'ять альтернативних шокових сценаріїв, які можуть очікувати український держборг.

Міністерство фінансів вивчило п'ять альтернативних шокових сценаріїв, які можуть очікувати український держборг.
Фото: pixabay.com

Ці сценарії відображаються на показниках боргу, негативно впливаючи на валові потреби у фінансуванні та/або обсяг державного боргу, і включаються в розрахунки з 2018 року.

Про це йдеться в «Середньострокової стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки, яку схвалив Кабмін, повідомляє FinClub.

«З метою перевірки боргової стійкості України були розглянуті п'ять альтернативних стрес- сценаріїв», — йдеться в Стратегії.

Перший сценарій «Валютний шок» передбачає девальвацію гривні на 20% протягом 2018 року в порівнянні з валютним курсом 30,1 грн/долар. Тобто, це девальвація до 36 грн/долар, що нижче, ніж очікувані НБУ 40 грн/долар в разі відмови від роботи з МВФ і падіння цін на експортні товари України.

Бізнес очікує девальвацію до 28,63 грн/долар, а S&P — до 29,5 грн/долар.

Другий сценарій під назвою «Шок відсоткових ставок» передбачає зсув вгору кривих доходностей (для внутрішнього і зовнішнього боргу), який вплине на інструменти фінансування.

«Стрес-сценарій на основі зростання реального ВВП» робить акцент на ймовірності падіння темпу приросту реального ВВП протягом трьох років на 5 п.п., 3 п.п. і 1 п.п. відповідно.

Четвертий негативний сценарій — «Шок первинного балансу»: мова йде про первинний балансі держбюджету. Негативний баланс на рівні 2% від ВВП призведе до збільшення валової потреби у фінансуванні.

Фінальний п'ятий сценарій «Шок умовних зобов'язань» передбачає, що стійкість фіскального сектора може погіршитися у зв'язку з ризиками надпланових зобов'язань.

«У випадку України цей ризик пов'язаний з вразливим банківським сектором, фінансовою підтримкою держпідприємств і т.д.», — зазначено в Стратегії.

Йдеться про загрозу збільшення навантаження на держбюджет на 1 млрд доларів щорічно в 2018-2020 роки. Шок відповідає реалізації приблизно 80% зобов'язань в обсязі 94 млрд грн, які дорівнюють капіталізації банківського сектора в 2015 році.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися