У четвер на валютному ринку курсова війна інтересів великих гравців продовжиться і в цьому їм будуть активно допомагати спекулянти.
Валютний ринок перед святами: чи будуть сюрпризи
Попереду три дні вихідних, що має знизити обсяги операцій. За нашими розрахунками - до 480-530 угод на суму не більше 360-390 млн доларів. Компаніям немає сенсу заморожувати свої гроші або товари на свята і тому присутніми на міжбанку сьогодні будуть тільки клієнти з обов'язковими продажами валютної виручки і тільки ті, кому дійсно в силу різних причин потрібно саме в цей день закрити свої угоди.
Тому клієнти, яким потрібно закритися тільки сьогодні - легка здобич для спекулянтів. Вони змушені скуповуватися валютою по діючим на цей момент курсам без особливої торгівлі. Це дозволяє задирати їм ціни. Тим більше, що традиційно обсяги операцій перед святковими дня низькі і особливо вибирати покупцям можливості не має.
Ті ж з покупців, хто має запас часу - швидше за все перенесуть свої купівлі валюти на наступний понеділок-вівторок. Справа в тому, що не пізніше вівторка на міжбанк вийде обов'язковий продаж відразу за два дні - неробочу в Україні п'ятницю та безпосередньо за понеділок. Це дає шанс гривні зміцнитися на такий короткостроковий період і великі покупці захочуть цим скористатися.
Ми не очікуємо сьогодні присутності на ринку Нацбанку і тільки в разі зростання котирувань до 28 гривень - регулятор з'явиться на міжбанку. Занадто великі втрати ЗВР останніх тижнів змушують НБУ бути дуже скупим при продажах валюти, а викуповувати йому сьогодні буде особливо нічого - надлишків немає.
«Мінфін» очікує на 23 серпня збереження широкого коридору по долару в межах 27,75-27,95 гривень зі зниженням обсягів угод перед вихідними.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,50- 27,75 і продаж 27,90-28,10 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,70-27,82 гривень та продаж 27,87-27,95 гривень.
Про тенденції на торгах за 22 серпня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро та рубля - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої по перспективам гривні залишаються девальваційними.
За офіційним курсом -тільки 28% (вчора було 64%) респондентів вважають, що долар буде нижче 27,75 гривень. 72% опитаних впевнені в його закріпленні на рівні істотно вище 27,76 гривень.
За ринковим курсом тенденція та ж сама: тільки 30% (ще вчора таких було 58%) респондентів вважають, що долар зупиниться на рівні до 27,75 гривень. 70% опитаних впевнені в його значному зростанні понад 27,76 гривень найближчим часом.
Прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара на завтра ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 7
Думаю многие не будут спешить покупать валюту, так как рассчитывают со вторника купить дешевле. Потому не должно быть сильного роста, будет игра нервов плюс/минус несколько копеек, думаю до 5 коп туда сюда.
Информативно 27,78-27,90. Наличный также спокоен и мы уйдем на выходные со спокойным курсом продажи 27,90-27,95.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/116992/
Евро также почти не изменился, 4-5 коп падения — это почти рынок также стоял.
Потому на выходные уходим на спокойной ноте. Наличный доллар даже просел на 7 коп. за день. На выходных не должно быть изменений, от силы может пару обменников опустить доллар на 5 коп.
Об этом говорится в сообщении компании EasyBusiness, передаетЕвропейская правда.
Решение принято в рамках так называемого дела Зеленчук и Цицюра против Украины. Суд постановил, что государство не обеспечило справедливый баланс между общими интересами общества и имущественными правами заявителей.
– Уже сегодня украинские землевладельцы, которые хотят защитить свои имущественные права (ограниченные вследствие моратория), смогут ссылаться в своих исках решения ЕСПЧ, – говорится в сообщении.
В соответствии с Законом Украины О выполнении решений и применении практики Европейского суда по правам человека, решения ЕСПЧ становятся источником права в Украине, с момента, как пройдет трехмесячный срок с даты вынесения решения.
– В случае продления моратория ЕСПЧ будет присуждать компенсацию имущественных потерь для истцов, – говорится в сообщении."
Сейчас на выделение транша и сотр-ва в дальнейшем никак не влияет мораторий на землю, в сентябре это не будут обсуждать по крайней мере.
А гадания насчет решения ЕСПЧ, можно смело послать их.
Хотя обменники в регионах — иные расценки