Нацбанк України звернувся до банків і небанківських фінустанов з метою попередити про ризиковані фінансові операції. Про це йдеться в зверненні регулятора.
НБУ застеріг фінустанови від операцій з платежами за онлайн-ігри з ознаками фіктивності
Як уточнив НБУ, серед них — прийом платежів за комп'ютерні ігри, лотереї, онлайн-ігри і онлайн-сервіси.
Посилаючись на закон, НБУ застерігає від співпраці з неофіційними постачальниками цих послуг, на рахунках яких накопичувалися десятки мільйонів гривень.
«Ці кошти в кінцевому підсумку розподілялися на рахунки фізичних і юридичних осіб, а також на придбання „титульних знаків“ Webmoney. Таким чином гроші „розмивались“ в ланцюжках фінансових операцій, які, за твердженням НБУ, мають ознаки фіктивності. У цьому випадку банки не виконували аналіз фінансових операцій постачальників послуг і їх відповідність до зазначеної діяльності», — йдеться в листі.
Комітет експертів Ради Європи з питань оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму називає високий обіг готівки і фіктивне підприємництво основними загрозами для фінансової системи і економічної безпеки України.
НБУ звертає увагу на необхідність ідентифікації та верифікації постачальників послуг, ретельне вивчення клієнта та аналіз його фінансового стану та діяльності.
Крім того, співпраця з неперевіреними клієнтами порушує авторські права розробників онлайн-ігор і сервісів.
На думку експертів, подібний запит Нацбанку — планова ініціатива регулятора, спрямована на структурування транзакційного бізнесу в Україні, його максимальну формалізацію і приведення у відповідність з нормами ЄС.
Наприклад, зростання позиції України в міжнародному рейтингу Doing Business безпосередньо пов'язують з жорсткою монетарною політикою НБУ, завдяки якій вдалося стабілізувати курс національної валюти і полегшити процедуру взаєморозрахунків з іноземними контрагентами.
Нацбанк рекомендує проводити поглиблену перевірку згідно з українським законодавством.
Як відомо, єдиною платіжною системою в Україні, яка профільно займається онлайн-іграми, є внутрішньодержавна платіжна система «ЛЕО», зареєстрована ФК «Леогеймінг Пей» в січні 2017 року.
На даний момент у складі ВНПС «ЛЕО» вже 13 учасників, серед яких найбільші небанківські фінансові установи країни, оператори послуг платіжної структури, а також український банк SkyBank.
Розрахунковим же банком для ФК «Леогеймінг Пей» є:
Державний Укргазбанк заснований в 1993 році, що володіє технічною можливістю емісії електронних грошей.
Конкорд банк — український комерційний банк з 12-річною історією і широкими можливостями для екварійнга.
ФК «Леогеймінг Пей» (LeoGaming) — міжнародна процесингова компанія зі штаб-квартирою в Києві, що відповідає за прийом платежів різних онлайн-ігор і створює платіжні рішення для бізнесу.
Серед партнерів LeoGaming — провідні світові видавці і розробники онлайн-ігор, платіжні системи (Wargaming, MasterCard, Xsolla і інші), компанія володіє власним процесинговим центром і командою розробки.
Серед створених платіжних рішень: додаток для безготівкової оплати паркування Parking UA, чат-боти для українських банків (чат-бот фестивалю Atlas Weekend спільно з Ощадбанком), розробка платіжного чат-бота LeoBot, визнаного другим кращим сервісом p2p-переказів за версією PaySpace Magazine, і багато іншого.
У лютому 2018 року компанія LeoGaming потрапила до списку найбільших fintech-компаній України за версією UNIT City і USAID.
Коментарі - 6
У Нас Насиров не сидит, и она не сядет, так как все друзья в БПП.
Писать ПОДОБНЫЕ РЕПОРТАЖИ это позор профессии.
Не ужели так сильно нужны деньги что бы так себя позорить?