15 серпня 2018, 10:53 Читать на русском

Як заробити на кризі й куди вкладати гроші

Для світової економіки наступають важкі часи. Підтвердження тому — рекордний обвал турецької ліри. Турецька фінансова криза цілком може стати каталізатором глобальної економічної кризи, про яку вже давно попереджали аналітики з Уолл-стріт.

Для мировой экономики наступают тяжелые времена.
agravery.com

Україна навряд чи залишиться в стороні від світових фінансових потрясінь. Але кризу можна обернути собі на користь і непогано на ній заробити, — пише в своєму блозі на «НВ» викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан.

«Що найголовніше в періоди падінь? Зберегти капітал, а потім розумно його інвестувати. Адже за кожним падінням йде підйом і це чудова можливість заробити», — зазначає він.

Іван Компан пише, що зберегти капітал в гривні, швидше за все, не вийде. Тому для тих, хто ні за що не хоче досліджувати можливості, які пропонують західні ринки капіталу, найоптимальнішим рішенням буде тримати гроші під матрацом. «Пристойні банки все одно за доларовими депозитами нічого не платять, максимум 1%, а якщо на ринку почнеться кризова метушня, то і зовсім можуть перестати повертати гроші», — зазначає експерт.

Тим, хто готовий вчитися і пробувати, Іван Компан радить відкривати інвестиційні рахунки за кордоном і відправляти гроші туди.

Міркуючи про те, куди зараз найкраще інвестувати кошти, Компан пише, що зараз точно не найкращий час для інвестицій в акції. «Коли акції падають, а цього в найближчі роки не уникнути, кращими друзями інвестора можуть стати державні або корпоративні американські облігації, але обов'язково з високим інвестиційним рейтингом, золото і американський долар. Багато на цьому не заробиш, але консервативні інвестиції допоможуть зберегти капітал», — радить експерт.

«На жаль, точної дати, коли падіння зміниться зростанням, не знає ніхто! Тому, головне правило полягає в тому, щоб не інвестувати всі кошти, що у вас є, в один момент. Як мінімум, дочекайтеся, поки ринок офіційно стане ведмежим, а це мінус 20%, а далі інвестуйте порціями. Ідеально все одно не вгадаєте, але не сумніваюся, що в довгостроковій перспективі, така стратегія себе виправдає і дозволить заробити», — впевнений Іван Компан.

Коментарі - 8

+
+26
AleksandrBank
AleksandrBank
15 серпня 2018, 11:17
#
У нас люди инвестируют в что-то приземленное
+
+7
Kostyantyn Kostenko
Kostyantyn Kostenko
15 серпня 2018, 11:44
#
«У нас люди инвестируют в что-то приземленное» — у відповідності зі своїм рівнем IQ.
+
+15
igor
igor
15 серпня 2018, 11:53
#
Да, многие наинвестировали в недвижимость которая «будеттолькодорожать», особенно в 2008году, заработали столько, что и Соросу не снилось, зато приземленное, не двигается, стоит. Сейчас многих в «зеленый тариф» потянуло, это так манит, поставил солнечные панели и капает ,
+
+2
Lexa9992018
Lexa9992018
15 серпня 2018, 12:51
#
Если денег как надо:) то Иван четко порекомендовал — ничего не делай, жди обвала гривны и потом заработаешь, но вначале заработай эту гривну и избавься от нее в у.е
+
0
mary27
mary27
15 серпня 2018, 14:01
#
''Компан пишет, что сейчас точно не лучшее время для инвестиций в акции'' — да вы что?)
Компан передумал про американские акции?)
''Приличные банки все равно по долларовым депозитам ничего не платят'' — мне даже стыдно спрашивать, сколько % по депозитам платят приличные американские банки.
''если на рынке начнется кризисная суета, то и вовсе могут перестать возвращать деньги'' — в 2015 году возвращали.
''Иван Компан советует открывать инвестиционные счета за границей и отправлять деньги туда'' — и тут же:
''лучшими друзьями инвестора могут стать… корпоративные американские облигации, но обязательно с высоким инвестиционным рейтингом'' — снова стесняюсь напомнить, что стало с бумагами ''Фанни Мэй'' и ''Фредди Мак''.
''Золото'' — при укреплении доллара цена падает''.
''Доллар'' — так в чем разница с ''матрасом''?
Или он предлагает валютный фьючерс?
+
0
Влад Тугаринов
Влад Тугаринов
15 серпня 2018, 21:08
#
Предлогаю инвестировать в меня)
+
+15
AleksandrBank
AleksandrBank
16 серпня 2018, 10:02
#
Нужно нотариально Вас в залог оформить, для инвест.проекта.
+
+15
Taiss
Taiss
25 серпня 2018, 11:45
#
Хм… А почки у вас здоровы? А сердечко не шалит?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама