В Україні будуть по-новому реєструвати звіти про оцінку нерухомості.
Українці не зможуть занижувати вартість нерухомості та економити на податках
Як повідомляє domik.ua з посиланням на Фонд держмайна, в Україні змінилася процедура реєстрації звітів про оцінку нерухомого майна. Зокрема, ввели єдину базу даних звітів, як того і вимагає Податковий кодекс. У цю базу входить модуль електронного визначення оціночної вартості. З його допомогою можна буде перевірити вартість об'єктів (і з'ясувати, чи правильно з них сплачені податки).
У Фонді держмайна впевнені, що нововведення дозволить виключити зловживання в сфері оцінки. Не секрет, що зараз найчастіше вартість нерухомості знижується, щоб таким чином зменшити базу оподаткування.
Функція єдиної бази даних буде полягати в здійсненні моніторингу звітів про оцінку на предмет відсутності порушень при їх складанні.
Якщо звіт правильний і зазначена оціночна вартість майна відповідає ринковій, він буде зареєстрований з присвоєнням унікального номера. «Звіт про оцінку, не зареєстрований в єдиній базі даних звітів про оцінку, без присвоєного унікального номера відповідно до затверджених вимог — недійсний», — роз'яснили у ФДМ. При укладанні угод нотаріус перевірить реєстрацію такого звіту в єдиній базі даних і наявність унікального номера.
Якщо звіт не буде зареєстрований системою через причину «неправильної» вартості, оцінювачі вправі звернутися до Фонду держмайна з апеляцією і протягом 10 днів отримати рецензію на ці звіти, а потім внести їх в базу, якщо рецензія буде позитивною.
Новий порядок почне діяти вже на днях — з 18 липня. При цьому, якщо звіт був зареєстрований до цієї дати, він залишається дійсним протягом зазначеного в них терміну дії, але не більше шести місяців з дати оцінки зазначеної в звіті. Звіти, зареєстровані до 18 липня, які були використані при оформленні угод, не вимагають ніяких додаткових дій. А ось невикористані під час підписання договорів звіти підлягають безкоштовній перереєстрації.
Коментарі - 14
К стоимости всех услуг плюс 780 грн
Когда занижал оценку в феврале платил 2500 грн
Ничего запад уже обкатает на румынах технологию посадки тех под кого эту лазеечку прописали.
«Налоги с продажи недвижимости не платятся, если случай попадает сразу под два условия:
если недвижимость пребывала в собственности продавца более трех лет;
если это первая продажа недвижимости продавцом в течение календарного года.
Налог от продажи недвижимости, которая была получена в наследство, также платить не нужно, вне зависимости от того, как долго такой объект пребывает в вашей собственности.»
То есть обычное население, которое не занимается торговлей недвижимостью этот налог не платит.
Кроме того, продавцы недвижимости в обязательном порядке также должны уплатить государственную пошлину и военный сбор. Размер госпошлины составляет 1% от стоимости имущества, указанной в договоре купли-продажи. Военный сбор — 1.5%. Итого надо заплатить целых 2.5%. то есть с 50 тыс — 1250 баксов, что аж никак не 5000.