7 серпня 2018, 16:52 Читать на русском

Хліб в Україні може подорожчати на 30-35% — експерти

Дефіцит якісного зерна на ринку може стати причиною подорожчання хлібобулочних виробів в Україні на 30-35%. Про це заявили експерти, пише Liga.

Дефіцит якісного зерна на ринку може стати причиною подорожчання хлібобулочних виробів в Україні на 30-35%.
Фото: espreso.tv

«З пшеницею справді є проблеми, ми наступного тижня беремо партію тієї якості, що є, і пробуємо, наскільки з неї можна щось зробити», — розповів директор Луцького хлібозаводу «Теремно Хліб» Андрій Тищенко.

Крім того, сильні дощі, які пройшли в низці регіонів, заважають збиранню врожаю.

«У деяких областях дощило цілий місяць, більше 30 днів ніхто не виходив у поле. Це більше, ніж період жнив», — зазначає президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич.

Томич підкреслює, що надмірна вологість в результаті дощів призводить до масових захворювань, проростання, гниття та інших шкідливих факторів, які зменшують валове виробництво і якість зерна.

Така ситуація призведе до того, що ціни на хліб зростуть, відзначають експерти.

«Якщо раніше я давав прогнози, що хліб подорожчає протягом року до наступних жнив на чверть, то з урахуванням нових коректив варто очікувати зростання цін на хліб до наступного врожаю на 30-35%», — заявив Томич.

Водночас, голова правління «Київхліба» Володимир Череда каже, що ціна на зерно і борошно зростає щорічно, незалежно від урожаю.

«Наприклад, в 2016 і 2017 роках в Україні збирали рекордний урожай пшениці, але спаду цін не було. Основна частина зерна йде на експорт, і ціна пшениці для внутрішнього ринку формується в порту і залежить від курсу валют», — говорить він.

Череда пояснює: у собівартості хліба борошно становить 40%. Але, за словами голови правління «Київхліба», говорити про те, як вплине ціна нового врожаю на вартість хлібобулочних виробів поки рано.

Поки що дані щодо врожаю і зростання вартості продукції попередні, точну картину того, що відбувається пекарі зможуть сформувати в середині серпня, додає Андрій Тищенко.

Коментарі - 7

+
+30
Maleficarum
Maleficarum
7 серпня 2018, 17:13
#
«Например, в 2016 и 2017 годах в Украине собирали рекордный урожай пшеницы, но спада цен не было. Основная часть зерна идет на экспорт, и цена пшеницы для внутреннего рынка формируется в порту и зависит от курса валют», — говорит он.« Рекордного сбора урожая в этом году не будет. Но экспортные аппетиты- останутся таки Внутренний рынок напрягут Оставят весь неликвид( уже чинуша проговорился ) «С пшеницей действительно есть проблемы, мы на следующей неделе берем партию того качества, что есть, и пробуем, можно ли с ней что-то сделать», — рассказал директор Луцкого хлебозавода «Теремной Хлеб» Андрей Тищенко.» Остальное всё вывезут Это чуть ли не единственная статья валютного дохода у рошеновых осталась. Ах да Цена на мясо значит тоже вырастет солидно В купе с девалом гривона и высокой инфляции плюс недостаток продтоваров на внутреннем рынке погонит цену в горы Так что 300 грв за кг мяса (свинина) и 150 грв за куриное филе (кг) не предел.
+
0
Alvarado
Alvarado
7 серпня 2018, 17:31
#
Если на внутренний рынок продать пшеницу по той цене, которую они получают на экспорте, то этот хлеб смогут купить не только лишь все, мало кто сможет это сделать. Естественно продают низкий сорт, чтобы покупали. Это ж при злочынной панде было госрегулирование цен и проч…
+
+4
yarg
yarg
7 серпня 2018, 18:24
#
А еще при злочинной панде из каждого угла звучал хруст французких булок :)

госрегулирование цен устанавливало нижние пределы цен. например сахар нельзя было продавать дешевле 7 гривен за килограмм (для защиты национального производителя).
+
0
Alvarado
Alvarado
9 серпня 2018, 10:46
#
Вообще-то оно регулировало предельную наценку (если не ошибаюсь 30%)
+
+4
yarg
yarg
7 серпня 2018, 17:32
#
Не чинуша. а бизнесмен и крепкий хозяйственник.
рошеновые никакого отношения к экспорту зерна не имеют.
рост цен упирается в то. что навезут гору импорта. у нас цены уже на уровне польши.

в общим зрада опять не удалась. мои соболезнования.
+
0
Alvarado
Alvarado
7 серпня 2018, 17:34
#
Вы имеете ввиду импорт пшеницы в Украину? По-моему это наиболее зрадная зрада из возможных зрад.
+
0
yarg
yarg
7 серпня 2018, 17:57
#
Нет. это я относительно «Так что 300 грв за кг мяса (свинина) и 150 грв за куриное филе (кг) не предел»

об импорте речь не идет. сбор 60 миллионов тонн зерна при потреблении 5-6 миллионов тонн — какой импорт?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама