Система електронних платежів − єдина системно важлива державна платіжна система в Україні, яка успішно та повністю задовольняє потреби вітчизняної банківської системи в міжбанківських переказах у нацвалюті. Про це йдеться у повідомленні НБУ.
НБУ розповів про пріоритети системи електронних платежів
«Зараз можна без перебільшень сказати, що у 1993 році Україна отримала зручну, надійну, продуктивну (і водночас дешеву) систему електронних міжбанківських розрахунків, аналогів якій ще довго не було у решти сусідніх країн», – зазначив регулятор.
Згідно із даними НБУ, сьогодні через СЕП здійснюється 97% міжбанківських переказів у національній валюті в межах України, тоді як через кореспондентські рахунки, що відкриті банками в інших банках – 3% таких переказів.
Головною метою регулятора є збереження стабільної та надійної роботи СЕП.
Що далі: Серед пріоритетів осучаснення СЕП – запровадження миттєвих платежів;
- створення підґрунтя для цілодобової роботи системи у форматі 24/7;
- докорінне оновлення системи криптографічного захисту інформації Національного банку;
- розширення функціональності та інформаційної складової повідомлень.
Нагадаємо, 25 років тому – 5 серпня 1993 року – через систему електронних платежів Нацбанку пройшли перші електронні платежі. До кінця 1993 року практично всі банки та їх філії були підключені до СЕП, а з початку 1994 року в Україні були повністю скасовані паперові та телеграфні авізо у міжбанківських розрахунках.
Коментарі - 1