У Високому Суді Лондона відбулося п’ятиденне слухання щодо позову АТ КБ «ПриватБанк» проти екс-акціонерів банка Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, та шести компаній, які, як заявляється, знаходяться під їхнім контролем.
ПриватБанк розкрив деталі суду з Коломойським
Як пояснили у Приваті, незадовго до початку слухання справи, відповідачі відмовилися від майже половини аргументів, які вони планували представити.
«Такі поступки включали визнання того, що банк має «достатню для судового розгляду справу» проти них щодо шахрайства, та, що існує ризик того, що вони розтратять свої активи, якщо їм це не буде заборонено судовим наказом про арешт активів», йдеться у повідомленні банка.
Позов, як підстава для судового наказу про арешт активів, включає заяви, що Коломойський та Боголюбов незаконно привласнили з банку 1,9 мільярда доларів у 2014 році шляхом укладення низки удаваних правочинів, що мали наслідком переказування грошових коштів компаніям, якими вони таємно володіли чи контролювали.
Під час слухання, провідний адвокат ПриватБанку Стефен Сміт пояснив, що у період з квітня 2013 року до серпня 2014 року, Коломойський та Боголюбов організували шахрайську схему з надання позик 46 позичальникам.
Позики надавалися без належного затвердження чи проведення перевірок, в той час як договори поставок були укладені як прикриття, що дозволило здійснити виплату 1,9 млрд доларів шістьом компаніям.
Жодна з компаній не має веб-сторінок, офісів, працівників, складських приміщень, робочої сили або будь-якої іншої публічної присутності.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 16
Важно сделать это как можно скорее, так как велик реванш ЮВ, где один из спонсоров Коломойский. И тогда Приватбанк, быстро откажется от исков. ЮВ прийдется отдавать долги
Але його епоха закінчується. Шанси низькі.
Статки вдвічі збільшив — це вже кінець епохи?
А вот через налоговую и т.д. легко приостановить деятельность. как было сделано в РФ.